Edellinen tanssipäivä pe 15.11.2019

Lauantai 16.11.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 16 €
Hannu Hautaniemi
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Saija Tuupanen & eXmiehet, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Lumo & Reeta Saranpää, Helminauha
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:30--24:00, 12 €
The Dangers
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 19:00--23:30, 14 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Heiton talo (Haukipudas, Oulu) 20:00--00:30, 15 €
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Hotelli Kaustinen (Kaustinen) 23:00--01:00, 13 €
Phil Harmonic Band
Hyvinkääsali
In The Mood & Suvi Karjula
Härmän Kylpylä
A. Aallon rytmiorkesteri, Jarmos-yhtye
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 29.50 €
Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela, Tuure Kilpeläinen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 13 €
Kari Hirvonen, Onnentähti
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen, Kata Koivusalo & Blue Moon
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Finlanders
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 12 €
Petromax
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 €
Sinitaivas, Lemmenlautta
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Janne Ikonen, Timo Hacklin
Kemijärven VPK (Kemijärvi)
Duuriseiska
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 €
Roulette & Kauko Simonen
Ravintola Kivitippu
Kari Vepsä & Onnenmaa
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 16 €
Meiju Suvas
Viihderavintola Las Palmas 16 €
Yölintu
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30, 14 €
Quattro & Kalle Jussila
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
Rosette, Kaija Lustila
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 20:30--00:30, 15 €
Kake Randelin & Company
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Taina Laiho
Mäntymaja (Köyhäjoki, Kaustinen) 20:30--01:00, 15 €
Menox
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 €
Naseva
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Väliaikainen
Pesäkallio 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Taikakuu
Kylpylähotelli Peurunka 14 €
Aimo
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 €
Raimo Laamanen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Kylpylähotelli Rauhalahti 16 €
KinoJake
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 16 €
Erika Vikman
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi 10 €
Miia Mäkelä, Siluetti
Spa Hotel Runni 14 €
Sami Rosholm & Casanova
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 15 €
Jarno Itkonen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Jyrki Nurminen & Sävel, Nina Åkerman & ManTra
Kylpylähotelli Summassaari
Teatteri Eurooppa Neljä Show Kolme Kymppiä
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 21:00--01:30, 15 €
Pekkaniskan Pojat
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Patajätkä, Amore & Leif Lindeman
Tanssikeskus Tessu 17 €
Omega & Eija Kantola
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 15 €
Tanssiorkesteri Kaiho & Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus, naistentanssit, naistentanssit
Ulvilan ns (Ulvila) 19:00--23:30, 13 €
Tytti Pelkonen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Valoharju 12 €
Duo Kasino
Valtatie 2 20:00--01:30
Energia & Teemu Roivainen, Neitoset
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Ippe Mansikan orkesteri

Seuraava tanssipäivä su 17.11.2019