Edellinen tanssipäivä to 14.11.2019

Perjantai 15.11.2019

Ahtialan seurantalo 13:00--16:00, 10 €
Tuplawernet
Hotelli Anttolanhovi 20:00--24:00, 14 €
Heidi Pakarinen
Hotelli Ellivuori 21:00--02:00, 20 €
Souvarit
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 13:00--17:00, 12 €
Vienna, Eero Ylisirkka
Härmän Kylpylä
Kari Hirvonen
Imatran kylpylä (Imatra) 20:00--00:30, 16 €
Yölintu
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 17 €
Sinitaivas
Kansanpirtti 20:00--24:00, 10 €
Haavekuva
Kempeleen työväentalo (Kempele) 19:00--22:00, 13 €
Onnenkulkijat, J. Eskelinen
Ravintola Kivitippu
SRMY:n orkesteri, Eldorado, Armi Lahdenkauppi
18:00--20:30 tanssikurssi: kivitippu tanssii -tanssi perusteet ja keskitaso, Joonas kainulainen ja Jussi Kaksonen, Suomen Media & Action Oy
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 21:00--01:30
Heikki Koskelo
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 16 €
Tapani Kansa, Omega
Viihderavintola Las Palmas 12 €
Hurma
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 20:00--01:00, 16 €
Tenho & Jarno Kokko
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 20:00--01:00, 15 €
Energia & Teemu Roivainen
Kylpylähotelli Peurunka 14 €
Arioso-orkesteri
Pyrkivä
20:00--23:30 Putkiradio, Janiina Lehtonen
18:30--19:50 tanssikurssi: hidas valssi perusteet/keskitaso, sisältyy tanssilipun hintaan, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Raahen työväentalo (Raahe) 20:00--23:45, 15 €
Rainer Bollström
Riistaveden Manttu (Riistavesi, Kuopio)
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Spa Hotel Runni
Karaoketanssit
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 18 €
Vili Mustalampi Band, Reeta Saranpää & Lumo
Kylpylähotelli Summassaari 15 €
Saija Tuupanen & eXmiehet
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 14 €
Focus & Sakke Kotilainen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 21:00--01:30, 15 €
Pekkaniskan Pojat
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Amore & Leif Lindeman
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 15 €
Pertti Niemi & Odessa
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:00, 17 €
In The Mood & Suvi Karjula, Neitoset
Tuiskula 15 €
Fernet & Tomi Markkola
Wanha Työski (Hamina)
Finlanders
Nummenkylän koulu (Lohja)
18:30--20:45 tanssikurssi: bugg alkeisjatko, 15, Rake Salo, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Vapari (Kaarina)
12:15--14:15 tanssikurssi: rumba bolero 60+ perusteista alkaen, Pirjo Anttio, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä la 16.11.2019