Edellinen tanssipäivä ti 12.11.2019

Keskiviikko 13.11.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Kotkaset
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 €
Kari Hirvonen, naistentanssit, naistentanssit
Härmän Kylpylä
Arvo Pienimäki
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 16 €
Anneli Mattila
Imatran kylpylä (Imatra) 20:00--23:30
Jarmo Ranta duo & Terässiipi
Ravintola Kivitippu
Peltolan pojat
Lautsian Kartano (Lautsia, Hämeenlinna) 13:00--17:00, 8 €
Velleri
Messukylän juhlatalo 13:00--15:30, 10 €
Janne Törni, Kaija Pietilä, Mirka Dojan
Outokummun urheilutalo (Outokumpu) 13:00--16:00, 7 €
Jorma Kultamaa & Kaarlo Kullervo
Spa Hotel Runni 6 €
Jade's band
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 €
Hannu Auvinen duo, Rumbabolero-opetusta klo 12-12.45
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 €
Pepe Enroth
Alakylän kyläareena (Kauhava)
19:45--21:00 tanssikurssi: salsa perusteet/keskitaso, Jaana Seilo/Niinä Kari, Vaihtoaskel ry
18:15--19:30 tanssikurssi: rumba-bolero perusteet/ keskitaso, Jaana Seilo ja Niina Kari, Vaihtoaskel ry
Hermannin koulun juhlasali, Torikatu 5 - 7, Salo (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa perusteet, Turo Rantanen, Salon Seuratanssiklubi ry
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää)
19:30--21:00 tanssikurssi: hidas valssi alkeisjatko, 8¤/15¤ molemmat kurssit, Ulpu Jarva, Hyvinkään Hymyhuulet ry
18:00--19:30 tanssikurssi: foksi alkeisjatko, 8¤/15¤ molemmat kurssit, Ulpu Jarva, Hyvinkään Hymyhuulet ry
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
19:00--21:00 tanssikurssi: humpat perusteet, Liisa ja Juhani Vaarala, Sekahaku
Lempäälän ns (Lempäälä)
19:45--21:00 tanssikurssi: vaihtuvia salonkitansseja, kaksikymmenluvun tansseja kaikki "vanhojen tansseista" kiinnostuneet, 40 e/kausi, myös 5 e/kerta, Aune Koskela
18:30--19:45 tanssikurssi: cha-cha, kuviohumppa alkeisjatko, 40 e/kausi, myös 5 e/kerta, Aune Koskela
Orimattilan Kehräämö (Orimattila)
18:00--21:00 tanssikurssi: cha-cha alkeet, jatko 1 ja 2, 1h 12¤, 2h 20¤, 3h 24¤, kanta-asiakashinnat 1h 10¤, 2h 18¤ ja 3h 22¤, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
Pakinkylän VPK, Pakilantie 64 (Helsinki)
19:35--21:00 tanssikurssi: argentiinalaisen tangon jatkokurssi, 13/9 euroa yksi, 20/14 euroa molemmat, Arto Leskinen ja Laura Rustholkarhu, Helsingin tanssikurssit
18:00--19:25 tanssikurssi: argentiinalaisen tangon alkeiskurssi, 13/9 euroa yksi, 20/14 euroa molemmat, Arto Leskinen ja Laura Rustholkarhu, Helsingin tanssikurssit
Puistokulma Talkootie 4 (Vantaa)
18:00--20:30 tanssikurssi: argentiinalaine tango alkeisjatko / jatko painotus argentiinalaisen tangon opetuksessa, 1h/10¤ Koko ilta 20¤, Susa Matson, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Pyrkivä
20:00--21:30 tanssikurssi: fusku jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:15--19:45 tanssikurssi: bugg keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
17:00--18:00 tanssikurssi: tanssiksi yksintanssia ryhmässä, helpot kuviot, sopii sekä naisille että miehille, Sanna Akkanen, Sekahaku
14:30--16:30 tanssikurssi: rumba bolero 60+ keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: hitaat alkeisjatko, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Sepänsali
19:30--21:00 tanssikurssi: lattaritekniikka edistyneet, 7 ¤, Tuija, PoKaTa ry
18:00--19:30 tanssikurssi: salsa alkeisjatko, 7 ¤, Tuija, PoKaTa ry
Sompion koulu (Kerava)
18:00--21:00 tanssikurssi: rumba-bolero perusteet 3/3, Tiina Ranta, Taitokolmio ry
Tanhuhovi
18:00--18:30 tanssikurssi: hidas bugg kertaus alkeisjatko, 100 e tai 90 e/kausi (alle 18-vuotiaat, opiskelijat ja eläkeläiset) tai 15 e/ilta, 10 e puolikas ilta. Jäsenmaksu 10 e., Kimmo ja Marika Lasanen, Lavatanssiseura Chasee
19:45--21:00 tanssikurssi: tangovalssi jatko, Kimmo ja Marika Lasanen, Lavatanssiseura Chasee
18:30--19:30 tanssikurssi: tangovalssi alkeisjatko, Kimmo ja Marika Lasanen, Lavatanssiseura Chasee
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
18:00--20:00 tanssikurssi: bugg, foksi keskitaso, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tapanilan Työväentalo (Helsinki)
19:45--21:00 tanssikurssi: kansantanssit, jenkka, polkka, masurkka 2, Jenna Polvi, Sekahaku
18:15--19:30 tanssikurssi: kansantanssit, jenkka, polkka, masurkka 1, Jenna Polvi, Sekahaku
Työväentalo
19:35--21:00 tanssikurssi: jive keskitaso, Päivi Uusssari ja Pekka Virolainen, Sekahaku
18:00--19:25 tanssikurssi: rumba bolero perusteet, Päivi Uussaari ja Pekka Virolainen, Sekahaku
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä)
18:00--20:00 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, 3/6/9e, Timo & Anita, Kestävät
Winellskan koulu (Kirkkonummi)
19:45--21:15 tanssikurssi: fusku alkeisjatko 1, 65¤ /12 krt tai 8¤ /krt /jäsen, Kimmo Luukkonen, Tanssin Ilo ry

Seuraava tanssipäivä to 14.11.2019