Edellinen tanssipäivä ti 29.10.2019

Keskiviikko 30.10.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Peräkammarin pojat
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 €
Smork-voittaja 2019, Neitoset, naistentanssit, naistentanssit
Härmän Kylpylä
Tero Jokinen
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 20 €
Arja Koriseva, Fortuna
Imatran kylpylä (Imatra) 20:00--23:30
Merja Ranta, Harmony
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 21:00--00:30
Markku Aro & Diesel
Lautsian Kartano (Lautsia, Hämeenlinna) 8 €
Raimo Turtiainen
Messukylän juhlatalo 13:00--15:30, 12 €
Jouni Keronen, Mirka Dojan
Outokummun urheilutalo (Outokumpu) 13:00--16:00, 7 €
Marko Jolkkonen
Pohjolan palvelukeskus
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
20:00--00:30 Souvarit
13:00--16:15 Ippe Mansikan orkesteri, Bugg'in opetusta klo 12-12.45
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Trio H-hetki
Alakylän kyläareena (Kauhava)
19:45--21:00 tanssikurssi: rumba-bolero perusteet/keskitaso, Tinkii Dahlkvist, Vaihtoaskel ry
18:15--19:30 tanssikurssi: rumba-bolero perusteet, Tinkii Dahlkvist, Vaihtoaskel ry
Hermannin koulun juhlasali, Torikatu 5 - 7, Salo (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: vapaatreenit, Salon Seuratanssiklubi ry
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää)
19:30--21:00 tanssikurssi: tango alkeisjatko, 8¤/15¤ molemmat kurssit, Bettina Karppinen, Hyvinkään Hymyhuulet ry
18:00--19:30 tanssikurssi: rumba bolero alkeisjatko, 8¤/15¤ molemmat kurssit, Bettina Karppinen, Hyvinkään Hymyhuulet ry
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
19:00--21:00 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Liisa ja Juhani Vaarala, Sekahaku
Lempäälän ns (Lempäälä)
19:45--21:00 tanssikurssi: vaihtuvia salonkitansseja, kaksikymmenluvun tansseja kaikki "vanhojen tansseista" kiinnostuneet, 40 e/kausi, myös 5 e/kerta, Aune Koskela
18:30--19:45 tanssikurssi: cha-cha, kuviohumppa alkeisjatko, 40 e/kausi, myös 5 e/kerta, Aune Koskela
Orimattilan Kehräämö (Orimattila)
18:00--21:00 tanssikurssi: rumba-bolero alkeet, jatko 1 ja 2, 1h 12¤, 2h 20¤, 3h 24¤, kanta-asiakashinnat 1h 10¤, 2h 18¤ ja 3h 22¤, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
Pakinkylän VPK, Pakilantie 64 (Helsinki)
19:35--21:00 tanssikurssi: argentiinalaisen tangon jatkokurssi, 13/9 euroa yksi, 20/14 euroa molemmat, Arto Leskinen ja Laura Rusthollkarhu, Helsingin tanssikurssit
18:00--19:25 tanssikurssi: argentiinalaisen tangon alkeiskurssi, 13/9 euroa yksi, 20/14 euroa molemmat, Arto Leskinen ja Laura Rustholkarhu, Helsingin tanssikurssit
Puistokulma Talkootie 4 (Vantaa)
18:00--20:30 tanssikurssi: tango argentiinalainen ta perusteet / jatko painotus on argentiinalaisen tangon ihanassa maailmassa, 1h/10¤ Koko ilta 20¤, Susa Matson, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Pyrkivä
20:00--21:30 tanssikurssi: rumba bolero jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:15--19:45 tanssikurssi: fusku keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
17:00--18:00 tanssikurssi: tanssiksi yksintanssia ryhmässä, helpot kuviot, sopii sekä naisille että miehille, Sanna Akkanen, Sekahaku
14:30--16:30 tanssikurssi: fusku 60+ keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: cha cha alkeisjatko, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Sompion koulu (Kerava)
18:00--21:00 tanssikurssi: rumba-bolero perusteet 1/3, Tiina Ranta, Taitokolmio ry
Tanhuhovi
19:45--21:00 tanssikurssi: lindy hop jatko, Kimmo ja Marika Lasanen, Lavatanssiseura Chasee
18:30--19:30 tanssikurssi: lindy hop alkeisjatko, Kimmo ja Marika Lasanen, Lavatanssiseura Chasee
18:00--18:30 tanssikurssi: salsa kertaus alkeisjatko, 100 e tai 90 e/kausi (alle 18-vuotiaat, opiskelijat ja eläkeläiset) tai 15 e/ilta, 10 e puolikas ilta. Jäsenmaksu 10 e 1.9.-31.12., Kimmo ja Marika Lasanen, Lavatanssiseura Chasee
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
18:00--20:00 tanssikurssi: tango, hidas valssi keskitaso, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tapanilan Työväentalo (Helsinki)
19:45--21:00 tanssikurssi: lattaritekniikkaa soolotanssina 2, Jenna Polvi, Sekahaku
18:15--19:30 tanssikurssi: lattaritekniikkaa soolotanssina 1, Jenna Polvi, Sekahaku
Työväentalo
18:00--19:25 tanssikurssi: kuviohumpaa perusteet, ilmainen TOKn ja Sekahaun jäsenille, Päivi Uussaari ja Pekka Virolainen, Sekahaku
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä)
18:00--20:00 tanssikurssi: valssi teematunnit, 3/6/9e, Jenna Polvi, Kestävät
Winellskan koulu (Kirkkonummi)
19:45--21:15 tanssikurssi: bugg alkeisjatko 1, 65¤ /12 krt tai 8¤ /krt /jäsen, Kimmo Luukkonen, Tanssin Ilo ry

Seuraava tanssipäivä to 31.10.2019