Edellinen tanssipäivä ke 23.10.2019

Torstai 24.10.2019

Forssan järjestöjentalo (Forssa) 13:00--16:00, 10 €
Duo Köpi Koski ja Esko Kangasjärvi
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 €
Petri Summanen & Timo Sormunen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 €
Sirkka ja Velikullat
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 14:00--17:30, 10 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Kylpylähotelli Peurunka
Jade's band
Pohjolan palvelukeskus
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Espoon VPK, Itäinen Jokitie 1 (Espoo)
18:00--21:00 tanssikurssi: rumba-bolero jatko, edistyneet, 10 e/h (sarjalipuilla alennusta), Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Harjula (Lohja)
18:30--20:45 tanssikurssi: helpompaa pyörimistä, vol yksi alkeisjatko, 15, Kimmo Luukkonen, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää)
18:30--20:30 tanssikurssi: bachata teema, 12¤, Saara Tuikkala, Hyvinkään Hymyhuulet ry
Härmän Kylpylä
19:45--21:00 tanssikurssi: bolero perusteet 3, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
18:15--19:30 tanssikurssi: tango perusteitten osaajat 3, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
19:45--21:15 tanssikurssi: foksi keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: fusku perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
15:30--17:30 tanssikurssi: hidas valssi 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Kiinniketalo Itä-Pasila (Helsinki)
19:45--21:00 tanssikurssi: foksi, fusku keskitaso, Ulpu Jarva, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: jenkka perusteet, Ulpu Jarva, Sekahaku
Käpylän Työväentalo, Vipusentie 19 (Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: salsa keskitaso-haastava, 9¤/jakso, Antti Törmänen, Tanssikoulu Antti Törmänen
Länsi-Suomen opisto (Huittinen)
19:45--21:15 tanssikurssi: jive keskitaso, Soile Hakanpää, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: rumba bolero perusteet, Soile Hakanpää, Sekahaku
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: suomi tango perusteet / alkeisjatko, Martti Lång, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Ooperi (Kortela, Rauma)
19:35--21:00 tanssikurssi: hidas lavafoksi keskitaso, Lasse Liski ja Päivi Uussaari/Marjo Venno, Sekahaku
18:00--19:25 tanssikurssi: fusku keskitaso, Lasse Liski ja Marjo Venno, Sekahaku
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
18:00--21:00 tanssikurssi: bugg jatko 1,2,3, 1h 12¤, 2h 20¤, 3h 24¤, kanta-asiakashinnat 1h 10¤, 2h 18¤ ja 3h 22¤, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
Pyrkivä
19:00--21:00 tanssikurssi: tango, bugg ryhmä pareille perusteet/keskitaso, Irmeli Wasen & Jari Virtanen, Sekahaku
11:30--13:30 tanssikurssi: valssi 60+ perusteet, Matti Mustajärvi, Sekahaku
Tanssipuoti (Turku)
20:30--21:15 tanssikurssi: fusku haastava, Suomen Media & Action Oy
19:45--20:30 tanssikurssi: fusku keskitaso/haastava, Suomen Media & Action Oy
18:45--19:30 tanssikurssi: fusku keskitaso, Suomen Media & Action Oy
18:00--18:45 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä pe 25.10.2019