Edellinen tanssipäivä la 19.10.2019

Sunnuntai 20.10.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 €
Quattro & Kalle Jussila
Evijärven ns (Evijärvi) 17:00--21:00, 15 €
Amore & Leif Lindeman
Hauhotalo
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 16:00--20:00, 12 €
Sami Rosholm & Casanova
Hälläpirtti (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 15:00--18:30, 10 €
Tapani Luojus & Kaija Pietilä
Kalliohovi 16:00--19:45, 15 €
Komiat
Kerhola 17:00--22:00
Sinitaivas
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 €
Pepe Enroth
Kurun seuratalo
Pasi Kivimäki, konsertti, konsertti
Nivalan ns (Nivala) 19:00--23:00, 10 €
Martti Timonen
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 17:00--21:30, 15 €
ManTra & Nina Åkerman
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 €
Köpi Koski ja Projekti
Ruskotalo (Rusko) 17:00--21:00, 15 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Sepänsali
Anna-Liisa Räsänen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 €
Kulkuripojat
Ammatti-instituutin liik.sali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
18:30--20:00 tanssikurssi: fusku perus/keskitaso, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
17:00--18:30 tanssikurssi: bugg perus, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
Hamarin työväentalo, Hamarintie 22 (Porvoo)
11:30--14:50 tanssikurssi: rumba bolero, cha cha aloitamme perustekniikasta edeten kuvioihin, parinvaihto, voi tanssia myös oman parin kanssa., 25 e (käteinen, smartum setelit, ePassi, Susa Matson, Tanssikoulu Wanha Maestro
Käpylän Työväentalo, Vipusentie 19 (Helsinki)
16:00--19:00 tanssikurssi: fusku keskitaso-haastava, 9¤/jakso, Antti Törmänen, Joonas Kainulainen, Tanssikoulu Antti Törmänen
Pataluodonkatu 2 (Joensuu)
15:30--17:30 tanssikurssi: fusku lindyn maustein perusteista nopeasti edeten, 15 eur, Päivi Hämäläinen, Time Steps
14:00--15:00 tanssikurssi: rivitanssi perusteista, 5 eur, Päivi Hämäläinen, Time Steps
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: wanha tango alkeet, 3/6/9 e, Päiviö & Tiina, Kestävät
Pyrkivä
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda keskitaso, Arja Lukka, Sekahaku
17:00--18:00 tanssikurssi: kizomba perusteista alkaen 3, Arja Lukka, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: valssi, kertaus tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Tanhuhovi
14:30--17:00 tanssikurssi: cha cha alkeisjatko-jatko, 20 e tai koko leiripäivä 30 e, jäsenmaksu 10 e. Yhteistyössä Tanssin Ilo ry ja Chasee ry, Bettina Karppinen, Lavatanssiseura Chasee
11:00--13:30 tanssikurssi: rumba-bolero alkeisjatko-jatko, 20 e tai koko leiripäivä 30 e, jäsenmaksu 10 e. Yhteistyössä Tanssin Ilo ry ja Chasee ry, Bettina Karppinen, Lavatanssiseura Chasee
Tanhuhovi Lohja (Kirkkonummi)
14:30--17:00 tanssikurssi: cha cha alkeisjatko-jatko, 20 ¤ /osio; 30 ¤ /päivä; jäsenmaksu 10 ¤. Yhteistyössä Chasee ja Tanssin Ilo, Bettina Karppinen, Tanssin Ilo ry
11:00--13:30 tanssikurssi: rumba-bolero alkeisjatko-jatko, 20 ¤ /osio; 30 ¤ /päivä; jäsenmaksu 10 ¤. Yhteistyössä Chasee ja Tanssin Ilo, Bettina Karppinen, Tanssin Ilo ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:30--19:00 tanssikurssi: wanha tango, cha cha syventävä, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
19:15--20:00 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso/haastava, Suomen Media & Action Oy
18:30--19:15 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, Suomen Media & Action Oy
17:35--18:20 tanssikurssi: fusku keskitaso, Suomen Media & Action Oy
16:45--17:30 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, Suomen Media & Action Oy
16:00--16:45 tanssikurssi: fusku perusteet, Suomen Media & Action Oy
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
11:00--17:00 tanssikurssi: salsa, fusku salsa alkeet - alkeisjatko, salsa alkeisjatko - keski, fusku alkeisjatko - keski, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä ma 21.10.2019