Edellinen tanssipäivä pe 18.10.2019

Lauantai 19.10.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 16 €
Lemmenlautta
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Sinitaivas, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Hurma, Pasi Vainionperä
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 19:00--23:30, 14 €
Quattro & Kalle Jussila
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 €
Korsuorkesteri, Pasi Suikkanen
Hotelli Kaustinen (Kaustinen) 21:00--01:00, 13 €
Onnenkerjäläiset
Hyvinkääsali
EXmiehet & Saija Tuupanen
Härmän Kylpylä
Charlies
Iisalmen työväentalo (Iisalmi) 19:00--22:30
Iisalmen harmonikat, Kati Huttunen
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 14 €
Ässät
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 12 €
Jyrki Nurminen & Sävel
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 19:00--23:30, 15 €
Norolan Pojat
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Souvarit, Veijarit, Hannu Mustonen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 €
Rosalie, Juhamatti & In The Mood, Suvi Karjula
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Armottomat
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 €
Sami Rosholm & Casanova
Kuntotalo 20:00--00:30
Helminauha
Käenkoskikeskus 15 €
Jorma Kuukkulan yhtye, Eila Pienimäki
Viihderavintola Las Palmas 6 €
Marita Taavitsainen
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä)
Köpi Koski ja Projekti
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
Channel Four
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 22:00--24:00
The Bubble
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
ManTra & Nina Åkerman
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Savannah
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 €
Hannu Hautaniemi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Benjamin Enroth
Pesäkallio 20:00--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 €
Tuovilat
Raahen työväentalo (Raahe) 20:00--23:00, 12 €
Esa Mathlin
Kylpylähotelli Rauhalahti 12 €
Rakkauden ammattilaiset
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Anneli Mattila & Recados
Spa Hotel Runni 20:00--00:30, 7 €
Jorma Turunen duo
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 15 €
Neliveto, Tuulikki Järvi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Aki Samuli & Love, Janiina Lehtonen & Putkiratio
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Moonrise
Kylpylähotelli Summassaari 15 €
Hevisaurus, Lasten tapahtumapäivä alkaa klo 16
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Neitoset
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Karavaani & Heidi Pakarinen, Weranta
Tanssikeskus Tessu 19:00--23:45, 17 €
Komiat
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 15 €
Amore & Leif Lindeman, naistentanssit, naistentanssit
Ulvilan ns (Ulvila) 19:00--23:30, 13 €
Voitto Takanen, Jussi Henttonen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosette, Charles Plogman
Valtatie 2 20:00--02:00
Helmi-orkesteri, Tenho & Jarno Kokko
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Wähäkosket
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 €
Raimo Laamanen

Seuraava tanssipäivä su 20.10.2019