Edellinen tanssipäivä la 12.10.2019

Sunnuntai 13.10.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 €
Ippe Mansikan orkesteri
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 16:00--20:00, 12 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Idänpään torppa 14:00--17:00, 10 €
Helmet
Iisalmen työväentalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Vesku Ruotsalainen
Kalliohovi 16:00--19:45, 15 €
Sinitaivas
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 14:00--18:00, 12 €
Leif Lindeman, Hannu Wacklin & Kyläpelimannit
Kerhola 17:00--22:00
Lumo & Reeta Saranpää
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:03, 15 €
Pekkaniskan Pojat
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 €
Kalle Jussila
Ravintola Kivitippu
Takaisinpaluu
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 17:00--21:30, 15 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 14 €
Komiat, Neitoset
Pesäkallio 15:00--18:00
Bolero
Rauman tanssitalo (Rauma)
Mia Leivo
Ruskotalo (Rusko) 17:00--21:00, 15 €
Love & Aki Samuli
Savelan ns 18:00--22:00, 10 €
Duo Pekka Roiko, JP-viihde, pullakahvitarjoilu, pullakahvitarjoilu
Saviselän monitoimitila 10 €
Teuvo Vuoti duo
Sepänsali
Anna-Liisa Räsänen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 €
Focus & Sakke Kotilainen
Alppilan lukio, Viipurinkatu 21 (Helsinki)
13:15--16:00 tanssikurssi: bugg-leirin edistyneet - huom. osallistuvat myös perusteisiin, 45/35 euroa yksi päivä, 80/60 molemmat, Andreas Rosenqvist med Antonia Nordström, Micteam, Helsingin tanssikurssit
10:00--12:45 tanssikurssi: bugg-leirin perusteet, 25/20 euroa yksi päivä, 45/35 molemmat, Andreas Rosenqvist med Antonia Nordström, Micteam, Helsingin tanssikurssit
Ammatti-instituutin liik.sali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
18:30--20:00 tanssikurssi: wanha tango perus/keskitaso, Lahden Lavarit ry
17:00--18:30 tanssikurssi: fusku perus, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
Tanssiurheilukeskus Cava
11:00--15:30 tanssikurssi: salsa keskitaso, Matias Löyttyniemi, Taitokolmio ry
Esakallio
13:00--14:00 tanssikurssi: tango, tangovalssi keskitaso,haastava
14:00--15:00 tanssikurssi: tango, tangovalssi haastava
12:00--13:00 tanssikurssi: tango, tangovalssi keskitaso
11:00--12:00 tanssikurssi: tango, tangovalssi perusteet, keskitaso
Kauppakuja 2, Tokmannin talo (Raisio)
16:00--17:00 tanssikurssi: tanssiksi yksintanssia ryhmässä, Sanna Akkanen, Sekahaku
Kyntäjäntupa
11:00--16:00 tanssikurssi: fusku perusteet, fusku keskitaso, fusku jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: hidas valssi alkeet, 3/6/9 e, Jenna Polvi, Kestävät
Pyrkivä
17:00--18:00 tanssikurssi: kizomba perusteista alkaen, Arja Lukka, Sekahaku
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda keskitaso, Arja Lukka, Sekahaku
17:00--18:00 tanssikurssi: kizomba perusteista alkaen 2, Arja Lukka, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: fusku tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Urheilutalo, Perniöntie 7 (käynti keltaisen rakennuksen etuovesta) (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Salon Seuratanssiklubi ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:30--19:00 tanssikurssi: cha cha, fusku syventävä, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
19:15--20:00 tanssikurssi: salsa keskitaso/haastava, Suomen Media & Action Oy
18:30--19:15 tanssikurssi: salsa keskitaso, Suomen Media & Action Oy
17:35--18:20 tanssikurssi: salsa styling keskitaso, Suomen Media & Action Oy
16:45--17:30 tanssikurssi: salsa perusteet/keskitaso, Suomen Media & Action Oy
16:00--16:45 tanssikurssi: salsa perusteet, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä ma 14.10.2019