Edellinen tanssipäivä pe 11.10.2019

Lauantai 12.10.2019

Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Harri Nuutinen & Tanssin Taika, Ippe Mansikan orkesteri
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Omega & Eija Kantola, Taivaankaari & Heikki Koskelo, Lemmenlautta
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 18:00--22:00, 15 €
Jussi Anteron yhtye
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Valentin & Afrikan tähti
Hotelli Kaustinen (Kaustinen) 21:00--01:00, 13 €
Mika Peltoniemi & Turhat Jätkät
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 12 €
Pelikaanit & Kari Ahola
Härmän Kylpylä
Arttu Wiskari
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 14 €
Fernanda
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 €
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 12 €
Petromax, Pepe Enroth
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 €
Köpi Koski ja Projekti
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 €
Wire & Ari Lavu
Ravintola Kivitippu 0 €
Maarit Peltoniemi & Coralia
Kukonhiekka 17 €
Souvarit, Lumo & Reeta Saranpää
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 1010 €
Kunnon Houseband, Johanna Pakonen
Kuntotalo 20:00--00:30
Tenho & Jarno Kokko
Käenkoskikeskus 15 €
Tapani Lager, Martti Peltola, Henri Jokinen
Viihderavintola Las Palmas 16 €
Kake Randelin & Company
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 €
Captain, Teuvo Vuoti
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä)
Kannaksen pojat
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
Marita Taavitsainen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 20:30--00:30, 10 €
Elixir
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Wähäkosket
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--24:00, 15 €
Sunset, Jarkko Salmi
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Pertti Niemi & Odessa
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Aino Niemi, Helmi-orkesteri
Pesäkallio 20:00--01:30
Sinitaivas, Taikakuu
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Kylpylähotelli Rauhalahti 14 €
Komiat
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 18 €
Antti Ketonen
Spa Hotel Runni 20:00--00:30, 7 €
Mari Ylikärppä
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 18 €
Neitoset, Teemu Roivainen & Energia
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00
Hannu Hautaniemi
Kylpylähotelli Summassaari 12 €
Jimmy Cola
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 €
Sami Rosholm trio
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
FBI-beat, Fernet & Tomi Markkola
Tanssikeskus Tessu 19:00--23:45, 17 €
Helminauha, Sävel & Jyrki Nurminen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 €
Eki Jantunen, Mutkattomat
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 15 €
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli 20:30--01:00
Carisma
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Lapponia & Jukka Lampela
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--23:30, 12 €
Jatkoaika & Veikko Antero
Valtatie 2 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Pyrstötähti
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Himmiät tähäret, Pauli Koivula

Seuraava tanssipäivä su 13.10.2019