Edellinen tanssipäivä pe 4.10.2019

Lauantai 5.10.2019

Hotelli Anttolanhovi 20:00--24:00, 14 €
Nina Åkerman
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Souvarit, Himmiät tähäret
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Taikakuu, Weranta
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 19:00--23:30, 14 €
Ässät
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 €
Helmi-orkesteri, Aino Niemi
Honkamäki 19:00--22:30, 10 €
Salama
Lomakeskus Huhmari
Juhani Hirvonen, Yöntanssittajat
Härmän Kylpylä
Eki Jantunen, Mutkattomat
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 14 €
Casanova & Sami Rosholm
Järvenpään seuratalo (Järvenpää) 18:00--22:00, 10 €
Raimo Turtiainen ja Pojat, Raimo Turtiainen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Benjamin Enroth, Neitoset
Hotelli Kaustinen (Kaustinen) 17 €
Jorma Kääriäinen & Yhden tähden orkesteri
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Tosimiehet
Kemijärven VPK (Kemijärvi)
Jarkko Honkanen
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 €
Roulette, Jaska Mäkynen
Ravintola Kivitippu 0 €
Lokakuun Loiskeet-pelimannitapahtuma
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:00--24:00, 15 €
Kiertotähdet, Simo Hietala
Kukonhiekka 18 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Sinitaivas
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 10 €
Kunnon Houseband
Kuntotalo 20:00--00:30
Etiketti & Antti Ahopelto, Sävel & Jyrki Nurminen
Käenkoskikeskus 15 €
Jussi Anteron yhtye, Jussi Antero
Viihderavintola Las Palmas 12 €
Teemu Roivainen & Energia
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30, 14 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
Hurma
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Hannu Hautaniemi
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Mika Sihvola
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 €
Merja Juutinen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Saana Sassali
Pesäkallio 20:00--01:30
EXmiehet & Saija Tuupanen, Samppa Valo band
Kylpylähotelli Peurunka
Turpeinen & Viitala duo, Sari Turpeinen
Pintamon kyläseuran talo 21:00--01:00, 15 €
Toni Jaatinen Band
Puistonkulma 10 €
Janne Ikonen & Seija Irmeli
Pyrkivä
20:00--23:30 Vili Mustalampi
19:00--20:00 tanssikurssi: son perusteet, sisältyy tanssilipun hintaan 13/15 €, Brian Ramos, Sekahaku
Raahen työväentalo (Raahe) 20:00--23:00, 12 €
Raimo Laamanen
Kylpylähotelli Rauhalahti 12 €
Patajätkä
Lomakeskus Revontuli 15 €
Petri Nygård
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 15 €
Caravan & Pepe Enroth, Caravan 2
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Heikki Koskelo & Taivaankaari, Onnenkerjäläiset
Hotelli Seurahuone 21:00--01:30, 20 €
In The Mood & Suvi Karjula
Seurakallio
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Kylpylähotelli Summassaari
Tero Jokinen
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 €
Euroset
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
13:00--16:15 Fuskun opetusta klo 12-12.45
J. Eskelinen, Wire & Ari Lavu, Raimo Kukkonen, konsertti
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Quattro & Kalle Jussila, Helminauha
Tanssikeskus Tessu 19:00--23:45, 17 €
Amore & Leif Lindeman
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit, naistentanssit
Ulvilan ns (Ulvila) 19:00--23:30, 13 €
Timo Kallio
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Valoharju 12 €
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Valtatie 2 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Karavaani & Heidi Pakarinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00
Veijo Haavisto, Vesa Formunen
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä)
10:00--15:30 tanssikurssi: fusku keski/jatko, Tanssiwisio, Kestävät