Edellinen tanssipäivä ti 1.10.2019

Keskiviikko 2.10.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Hollolan harmonikat
Esakallio 13:00--16:45, 12 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 €
Sävel & Jyrki Nurminen, naistentanssit, naistentanssit
Härmän Kylpylä
Marko Rauhala
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 18 €
Souvarit
Imatran kylpylä (Imatra) 20:00--23:30
Pasi Suikkanen duo
Joukola 12:00--16:00, 10 €
Arto Kivekkään yhtye
Messukylän juhlatalo 13:00--15:30, 12 €
Tapani Luojus, Tino Friman
Nivalan ns (Nivala) 12:00--16:00, 10 €
Jambalaya
Outokummun urheilutalo (Outokumpu) 13:00--16:00, 7 €
Jorma Kultamaa & Virva Ryynänen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 16 €
Finlanders
Pohjolan palvelukeskus
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Kylpylähotelli Rauhalahti 15 €
Markku Aro & Diesel, naistentanssit
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
20:00--00:30 Leif Lindeman & Amore
13:00--16:15 VSOP, Hidasvalssiopetusta klo 12-12.45
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Trio H-hetki
Alakylän kyläareena (Kauhava)
19:45--21:00 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, Niinä ja Heikki Kari, Vaihtoaskel ry
18:15--19:30 tanssikurssi: kävelyjenkka perusteet, Niinä ja Heikki Kari, Vaihtoaskel ry
Hermannin koulun juhlasali, Torikatu 5 - 7, Salo (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: rumba-bolero perusteet, Turo Rantanen, Salon Seuratanssiklubi ry
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
19:00--21:00 tanssikurssi: tango perusteet, Liisa ja Juhani Vaarala, Sekahaku
Pakinkylän VPK, Pakilantie 64 (Helsinki)
19:35--21:00 tanssikurssi: argentiinalaisen tangon jatkokurssi, 13/9 euroa yksi, 20/14 euroa molemmat, Arto Leskinen ja Laura Rusthollkarhu, Helsingin tanssikurssit
18:00--19:25 tanssikurssi: argentiinalaisen tangon alkeiskurssi, 13/9 euroa yksi, 20/14 euroa molemmat, Arto Leskinen ja Laura Rustholkarhu, Helsingin tanssikurssit
Puistokulma Talkootie 4 (Vantaa)
18:00--20:30 tanssikurssi: tango perusteet / alkeisjatko painotus argentiinalaisessa tangossa, 1h/10€ Koko ilta 20€, Susa Matson, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
18:00--20:30 tanssikurssi: tango perusteet / jatko. painotus argentiinalaisessa tangossa, 1h/10€ Koko ilta 20€, Susa Matson, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Pyrkivä
20:00--21:30 tanssikurssi: cha cha jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:15--19:45 tanssikurssi: bugg keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
17:00--18:00 tanssikurssi: tanssiksi yksintanssia ryhmässä, helpot kuviot, sopii sekä naisille että miehille, Sanna Akkanen, Sekahaku
14:30--16:30 tanssikurssi: hidas valssi 60+ keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: fusku alkeisjatko, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Sompion koulu (Kerava)
18:00--21:00 tanssikurssi: fusku perusteet 1/3, Taitokolmio ry
Tanhuhovi
19:45--21:00 tanssikurssi: etenevä bugg jatko, Kimmo ja Marika Lasanen, Lavatanssiseura Chasee
18:30--19:30 tanssikurssi: etenevä bugg alkeisjatko, Kimmo ja Marika Lasanen, Lavatanssiseura Chasee
18:00--18:30 tanssikurssi: kävelyjenkka kertaus alkeisjatko, 100 e tai 90 e/kausi (alle 18-vuotiaat, opiskelijat ja eläkeläiset) tai 15 e/ilta, 10 e puolikas ilta. Jäsenmaksu 10 e 1.9.-31.12., Kimmo ja Marika Lasanen, Lavatanssiseura Chasee
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
18:00--20:00 tanssikurssi: valssit, fusku keskitaso, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tapanilan Työväentalo (Helsinki)
19:45--21:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango 4, Jenna Polvi, Sekahaku
18:15--19:30 tanssikurssi: argentiinalainen tango 3, Jenna Polvi, Sekahaku
Työväentalo
19:35--21:00 tanssikurssi: fusku keskitaso, Päivi Uusssari ja Pekka Virolainen, Sekahaku
18:00--19:25 tanssikurssi: hidas lavafoksi perusteet, Päivi Uussaari ja Pekka Virolainen, Sekahaku
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä)
18:00--20:00 tanssikurssi: discoswing alkeet, 3/6/9 e, Sami&Jaana, Kestävät
Winellskan koulu (Kirkkonummi)
19:45--21:15 tanssikurssi: wanha tango alkeisjatko 1, 65€ /12 krt tai 8€ /krt /jäsen, Terho ja Päivi Konttinen, Tanssin Ilo ry

Seuraava tanssipäivä to 3.10.2019