Edellinen tanssipäivä pe 27.9.2019

Lauantai 28.9.2019

Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Finlanders, Pelimies Seppo Ranta
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Juha Vartiainen, Variaatio
Harjulinna (Häkkiskylä, Keuruu) 20:00--23:30, 10 €
Eija Lius
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 12 €
Vetonaula
Härmän Kylpylä
Jake Niska, Johanna Debreczeni
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 €
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus, Kaiho
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Yksityistilaisuus
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 10 €
Casanova & Sami Rosholm
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 19:00--22:30, 10 €
Yönhetki
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 12 €
Saturnus & Anu Keronen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
20:00--01:30 Vaiettu salaisuus, Kalle Kaaja, Antti Tammilehdon yhtye
14:45--17:30 tanssikurssi: rockabilly, boogie woogie alkeet - alkeisjatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
11:00--13:45 tanssikurssi: bugg bugg alkeet, bugg alkeisjatko-keski, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 €
Soundset & Birgit Ohra-aho
Kivistön työväentalo 20:00--00:30, 10 €
Astra
Ravintola Kivitippu
Tähtiartisti 2019-jatkokilpailu
Kukonhiekka 17 €
Energia & Teemu Roivainen, Helminauha
Kuntotalo 20:00--00:30
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Viihderavintola Las Palmas 6 €
Meiju Suvas
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Juhani Virta
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 €
Arto Kivekäs
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
Taiga & Jarkko Honkanen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 20:30--00:30, 10 €
Sakke Kotilainen & Focus
Juhlatilat Louhela (Melkoniemi, Parikkala) 21:00--01:30, 0 €
Karaoketanssit, karaoketanssit
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Kari Hirvonen & Onnentähti, Taikakuu
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 20:00--01:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--24:00, 15 €
Tsuubiduu & Risto Nevala
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Unelma, Joonas Erkkilä
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 17 €
Über Aber
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Marco Lundberg, Roulette
Pesäkallio 20:00--01:00
Sävel & Jyrki Nurminen
Kylpylähotelli Peurunka
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Duo Kasino
Kylpylähotelli Rauhalahti 20 €
Sinitaivas, Suvi Karjula & In The Mood
Lomakeskus Revontuli 15 €
Marita Taavitsainen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 18 €
Hurma, Reeta Saranpää & Lumo
Rytikarin työväentalo
Mikset & Seija Keskitalo
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 15 €
Hyväntekeväisyystanssit, Janne Raappana
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 €
Jussi Roponen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Väliaikainen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Amadeus Lundberg, Channel Four
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Etiketti & Antti Ahopelto
Tanssikeskus Tessu 19:00--23:45, 16 €
Tulipunaruusut
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30
Tenho & Jarno Kokko, naistentanssit, naistentanssit
Ulvilan ns (Ulvila) 19:00--23:30, 13 €
Ippe Mansikan orkesteri
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Jari Sillanpää
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--02:00, 20 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Putkiratio & Janiina Lehtonen
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Neitoset
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 14 €
Hannu Hautaniemi
Hotelli Anttolanhovi
10:00--15:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango aloitetaan perusteista, edeten kuvioihin, tervetuloa saimaanrannan tangot viikonlopulle kts. ohjelma www.wanhamaestro.fi, 15 e / 25, Nina Krook, Tanssikoulu Wanha Maestro
Hotelli Levitunturi (Sirkka, Kittilä)
10:45--16:45 tanssikurssi: lapin swigprojekti, fuskun tekniikka kaikki, 45,00 / 2p, Eija Puranen ja Timo Arstila, Menomono ry
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: salsa alkeisjatko, Auvo Viita-Aho, Lohjan lavatanssijat
Pyrkivä
14:30--16:00 tanssikurssi: fuusiotango perusteista alkaen, Sannu ja Matti Heikkilä, Sekahaku
12:45--14:15 tanssikurssi: blues perusteista alkaen, Sannu ja Matti Heikkilä, Sekahaku
11:00--12:30 tanssikurssi: cha cha keskitaso/jatko, Sannu ja Matti Heikkilä, Sekahaku
Työväentalo
11:00--16:00 tanssikurssi: fusku perusteet, fusku keskitaso, fusku jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä su 29.9.2019