Edellinen tanssipäivä ma 16.9.2019

Tiistai 17.9.2019

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 €
Ilta-aurinko & Jouko Keskinen
Heiton talo 13:00--16:00, 10 €
Hannu Hautaniemi
Hotelli Hiittenharju
Finlanders, naistentanssit
Kivistön työväentalo 13:00--16:30, 12 €
Euroset
Tanssikoulu Lasikenkä
15:00--17:30 Levytanssit, kahvitarjoilu, kahvitarjoilu
19:30--20:30 tanssikurssi: kävelyjenkka pika-alkeet, 6(5)euroa /tunti, Outi Tonteri, Tanssikoulu Lasikenkä
18:00--19:30 tanssikurssi: chacha alkeisjatko, 9(8)euroa /1,5 tuntia, Outi Tonteri, Tanssikoulu Lasikenkä
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 €
Jaska Mäkynen
Raittiustalo 12:00--15:45, 10 €
Jussi Roponen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 €
Onnentähti, Nina Åkerman
Tortinmäen lava (Tortinmäki, Turku) 19:00--23:00, 15 €
Pekkaniskan Pojat
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Saturnus & Anu Keronen
Espoon VPK, Itäinen Jokitie 1 (Espoo)
18:00--21:00 tanssikurssi: cha cha alkeet, alkeisjatko, 10 e/h (sarjalipuilla alennusta), Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää)
19:30--21:00 tanssikurssi: tavallinen valssi alkeet, 8€/15€ molemmat kurssit, Keijo Ruuskanen, Hyvinkään Hymyhuulet ry
18:00--19:30 tanssikurssi: foksi alkeet, 8€/15€ molemmat kurssit, Keijo Ruuskanen, Hyvinkään Hymyhuulet ry
Joutsenon työväentalo (Honkalahti, Lappeenranta)
19:30--20:45 tanssikurssi: jenkka perusteet, Minna Turkia, TanssiQ
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: tango alkeet, jatko 1 ja 2, 1h 12€, 2h 20€, 3h 24€, kanta-asiakashinnat 1h 10€, 2h 18€ ja 3h 22€, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
11:00--13:00 tanssikurssi: rumba bolero 60+ keskitaso, Matti Mustajärvi, Sekahaku
Kyntäjäntupa
19:45--21:15 tanssikurssi: tango keskitaso, Soile Hakanpää, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: fusku perusteet, Soile Hakanpää, Sekahaku
Myllymäen vpk-talo (Lappeenranta)
17:50--19:00 tanssikurssi: west coast swing perusteet jatko, Minna Turkia, TanssiQ
17:00--18:10 tanssikurssi: west coast swing perusteet alkeis, Minna Turkia, TanssiQ
Ooperi (Kortela, Rauma)
18:00--19:25 tanssikurssi: hidas valssi 60+ perusteet, Lasse Liski ja Marjo Venno, Sekahaku
19:35--21:00 tanssikurssi: foksi perusteet, Lasse Liski ja Marjo Venno, Sekahaku
Pakinkylän VPK, Pakilantie 64 (Helsinki)
19:35--21:00 tanssikurssi: lavatanssien perusteiden, fuskun alkeisjatkokurssi, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
18:00--19:25 tanssikurssi: lavatanssien perusteet, buggin alkeiskurssi, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
Pyrkivä
19:30--21:00 tanssikurssi: wanha tango perusteet, Marika & Teemu Leino, Sekahaku
Rehdin sali (Parainen)
19:00--20:30 tanssikurssi: fusku perusteet, Johanna Olli ja Erkki Kaitsalmi, Sekahaku
Simonkallion koulu (Vantaa)
20:00--21:30 tanssikurssi: hidas foksi alkeis/jatko, 6/5 eur, Pirkko ja Kari Smura, Vantaan tanssitaitoyhdistys ry
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--21:00 tanssikurssi: tango, salsa alkeisjatkosta ylöspäin, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Seppo Suomalainen, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
18:30--20:30 tanssikurssi: bugg perusteet, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tapanilan työväentalo (Helsinki)
19:45--21:00 tanssikurssi: fusku keskitaso, Auvo Viita-aho, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: bugg perusteet, Auvo Viita-aho, Sekahaku
Viialan Työväentalo (Akaa)
18:00--21:00 tanssikurssi: salsa, bugg, wcs salsa alkeet, bugg lakeisjatko, wcs alkeet, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Väinölä (Voltti, Kauhava)
20:15--21:15 tanssikurssi: tango keskitaso/haastava, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
19:15--20:15 tanssikurssi: tango keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
18:15--19:15 tanssikurssi: tango perusteet/keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry

Seuraava tanssipäivä ke 18.9.2019