Edellinen tanssipäivä pe 6.9.2019

Lauantai 7.9.2019

Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Juhamatti & Rosalie, Savannah
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 15:00--19:00, 12 €
Seppo Mäkinen & Markus Savolainen
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 €
Kari Silanderin yhtye
Hotelli Hiittenharju
Peliveljet, naistentanssit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Kari Vepsä
Huvilintu 20:00--00:30, 18 €
Ässät, Etiketti & Antti Ahopelto
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Henkka ja Kulkurit, päättäjäiset, päättäjäiset
Härmän Kylpylä
Anneli Mattila, Recados
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 €
ManTra & Nina Åkerman
Iisalmen työväentalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Unikuva
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00
Saana Sassali
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 14 €
Ippe Mansikan orkesteri
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Pasi Kivimäki, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, N.Y.T., päättäjäiset, päättäjäiset
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Lumo & Reeta Saranpää, Amore & Leif Lindeman
Jänteen halli 19:00--23:00, 10 €
Sami Rosholm duo
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Pekkaniskan Pojat, Jussi Roponen
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 18:00--00:15, 10 €
Karaoketanssit, karaoketanssit
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Duo Matias ja Pentti Nordström
Ravintola Kivitippu
DJ Gigolo & Hausmylly
Kukonhiekka 17 €
Yölintu, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 10 €
Kunnon Houseband
Kurun seuratalo 18:00--22:30, 15 €
Jussi Anteron yhtye
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Tukkijätkät
Viihderavintola Las Palmas 12 €
Charles Plogman
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Fernanda
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:00, 18 €
Souvarit & Lasse Hoikka
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 20:30--00:30, 10 €
Juhani Virta
Juhlatilat Louhela (Melkoniemi, Parikkala) 21:00--01:30, 0 €
Karaoketanssit, karaoketanssit
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Maestrot & Jarkko Yli-Sikkilä, Tenho & Jarno Kokko
Maaningan kasino (Kuopio)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, In The Mood & Suvi Karjula
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 20:00--01:00, 16 €
Tulipunaruusut
Messula (Tanhua, Savukoski) 15 €
Napakymppi
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Jari Grek
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Marmaris, Hannu Heino
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--23:30, 17 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Marita Taavitsainen, Teemu Roivainen
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Janne Ikonen, Tommi Seppänen, päättäjäiset, päättäjäiset
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Luksus & Jussi Huru, Anne Mattila
Perävaaran huvikeskus 14:00--17:00, 10 €
Kemijärven työväen viihdeorkesteri
Pintamon kyläseuran talo 21:00--01:00, 15 €
Merja Juutinen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 €
Valentin & Afrikan tähti
Kylpylähotelli Rauhalahti 12 €
Unelmavävyt
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 €
Sunset
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Sävel & Jyrki Nurminen, päättäjäiset, päättäjäiset
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 15 €
Rosette, Kaija Lustila
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 17 €
Company & Kake Randelin, Jake Niska
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 20:30--01:30
Channel Four, Matti ja Teppo, Amadeus Lundberg
Syvälahti
Sinitaivas, Lemmenlautta
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Graniitti, Rainer Friman & Rainer Bollström
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Kari Hirvonen & Onnentähti, Onnenkerjäläiset
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 19:00--23:30, 15 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 €
VanhaSuora & Esa Nummela, Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 14 €
Hanna Hirvonen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 18 €
Taikakuu, Neitoset
Käpylän ammattikoulu, Kullervonkatu 11 (Helsinki)
15:15--18:00 tanssikurssi: lavalattareiden tehopäivä, cha chan jatkotason kurssi, 25/19 euroa yksi tanssi, 45/35 euroa molemmat, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
12:00--14:45 tanssikurssi: lavalattareiden tehopäivä, rumban jatkotason kurssi, 25/19 euroa yksi tanssi, 45/35 euroa molemmat, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
11:00--17:00 tanssikurssi: salsa, bugg, lindy hop salsa ja bugg alkeisjatko - keskitaso, lindy hop alkeet-alkeisjatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä su 8.9.2019