Edellinen tanssipäivä ma 2.9.2019

Tiistai 3.9.2019

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 €
Ippe Mansikan orkesteri
Haalin lava (Latikanmäki, Seinäjoki)
Tapani Lager & Martti Peltola
Heiton talo 13:00--16:00, 10 €
Karaoketanssit, karaoketanssit
Hotelli Hiittenharju
Tulipunaruusut, naistentanssit
Iitiän VPK:n lava
Trio H-hetki
Kivistön työväentalo 13:00--16:30, 12 €
Juha Vartiainen
Tanssikoulu Lasikenkä
15:00--17:30 Levytanssit, kahvitarjoilu, kahvitarjoilu
19:30--20:30 tanssikurssi: rumba-bolero pika-alkeet, 6(5)euroa /tunti, Outi Tonteri, Tanssikoulu Lasikenkä
18:00--19:30 tanssikurssi: chacha alkeisjatko, 9(8)euroa /1,5 tuntia, Outi Tonteri, Tanssikoulu Lasikenkä
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 5 €
Antero Ketonen
Pyhäsalmen lava (Pyhäjärvi) 19:00--23:00, 16 €
Taikakuu, naistentanssit, naistentanssit
Raittiustalo 12:00--15:45, 10 €
Pepe Enroth
Tortinmäen lava (Tortinmäki, Turku) 19:00--23:00, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen
Espoon VPK, Itäinen Jokitie 1 (Espoo)
18:00--21:00 tanssikurssi: tango alkeet, alkeisjatko, 10 e/h (sarjalipuilla alennusta), Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää)
18:00--21:00 tanssikurssi: avoimet ovet seuran esittely ja tanssia, 0, Bettina Karppinen, Hyvinkään Hymyhuulet ry
Joutsenon työväentalo (Honkalahti, Lappeenranta)
19:30--20:45 tanssikurssi: valssi perusteet, Minna Turkia, TanssiQ
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: foksi alkeet, jatko 1 ja 2, 1h 12€, 2h 20€, 3h 24€, kanta-asiakashinnat 1h 10€, 2h 18€ ja 3h 22€, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
Kyntäjäntupa
19:45--21:15 tanssikurssi: masurkka keskitaso, Soile Hakanpää, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: tango perusteet, Soile Hakanpää, Sekahaku
Myllymäen vpk-talo (Lappeenranta)
17:50--19:00 tanssikurssi: west coast swing perusteet jatko, Minna Turkia, TanssiQ
17:00--18:10 tanssikurssi: west coast swing perusteet alkeis, Minna Turkia, TanssiQ
Pakinkylän VPK, Pakilantie 64 (Helsinki)
19:35--21:00 tanssikurssi: lavatanssien perusteiden, foksin alkeisjatkokurssi, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
18:00--19:25 tanssikurssi: lavatanssien perusteet, fuskun alkeiskurssi, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
Roution koulu (Lohja)
18:30--20:30 tanssikurssi: kizomba alkeisjatko, 6, Miia Malmen, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--21:00 tanssikurssi: hidas lavafoksi, bugg alkeisjatkosta ylöspäin, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Seppo Suomalainen, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
18:30--20:30 tanssikurssi: tango perusteet, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tapanilan työväentalo (Helsinki)
19:45--21:00 tanssikurssi: foksi keskitaso, Auvo Viita-aho, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: foksi perusteet, Auvo Viita-aho, Sekahaku
Viialan Työväentalo (Akaa)
18:00--21:00 tanssikurssi: salsa, bugg, wcs salsa alkeet, bugg alkeisjatko, wcs alkeet, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Väinölä (Voltti, Kauhava)
20:15--21:15 tanssikurssi: vaihtoaskeltanssi keskitaso/haastava, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
19:15--20:15 tanssikurssi: vaihtoaskeltanssi keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
18:15--19:15 tanssikurssi: vaihtoaskeltanssi perusteet/keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry

Seuraava tanssipäivä ke 4.9.2019