Edellinen tanssipäivä pe 23.8.2019

Lauantai 24.8.2019

Hotelli Anttolanhovi 20:00--24:00, 14 €
Susanna Heikki, Voimaorkesteri
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 15:00--19:00, 12 €
Sarmas
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 13 €
Amorio, Johanna Debreczeni
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--23:30, 10 €
Astra
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
In The Mood & Suvi Karjula
Lomakeskus Huhmari
Sami Rosholm trio
Huvilintu 20:00--00:30, 16 €
Sinitaivas
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Härmän Kylpylä
Teemu Harjukari, Taivaanrannat Maalarit Trio
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 €
Quattro & Kalle Jussila
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 14 €
Reeta Saranpää & Lumo
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Eija Kettunen, Finlanders
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Taikakuu
Jänteen halli 19:00--23:00, 10 €
Kiuruveden harmonikkakerho, Kylärengit
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Köpi Koski ja Projekti, Energia & Teemu Roivainen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Teuvo Oinas & Kiintotähti, Pepe Enroth
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Pentti Kuparinen
Kivistön työväentalo 21:00--02:00, 15 €
Rainer Bollström, Pertti Puikkonen, Hannu Mustonen
Kukonhiekka 18 €
Horizone & Matti ja Teppo, Kuunhopea & Sari Koivikko
Käenkoskikeskus 17 €
Fernet & Tomi Markkola
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Vetonaula & Maarit Peltoniemi
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 20:00--01:00, 15 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Viihderavintola Las Palmas 5 €
Ilpo Kaikkonen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Putkiratio, Janiina Lehtonen
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:00, 16 €
Tenho & Jarno Kokko
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Helminauha, Komiat
Maaningan kasino (Kuopio)
Diesel & Markku Aro
Menosten lava 20:00--00:30, 10 €
Sixty Five
Merihelmi (Kuivaniemi, Ii)
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 20:00--01:00, 16 €
Onnenkerjäläiset, Love & Aki Samuli
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Yölintu, Lemmenlautta
Narvan lava (Narva, Vesilahti)
Eki Jantunen, Mutkattomat
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Domino, Jussi Seppänen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 14 €
Kalevi Hautamäen orkesteri, Urpo Heikkilä
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Jarno Itkonen, Roulette
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 18:00--22:30, 14 €
Kylpylähotelli Peurunka
Jyrki Mäkelä, Cavalier-orkesteri, Sari Turpeinen
Pintamon kyläseuran talo 21:00--01:00, 15 €
The Steels, Marko Haapaniemi
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 €
Pekkaniskan Pojat
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:00--01:00, 15 €
Reissarit, ManTra & Nina Åkerman
Puntarikosken paviljonki (Santaskylä, Kankaanpää) 20:00--00:30, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava) 20:30--01:00, 15 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Kylpylähotelli Rauhalahti 10 €
Ässät
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:00
Karavaani & Heidi Pakarinen
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 15 €
Aika velikultia & Saana Sassali
Ruusu-Paviljonki (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
KinoJake, Patajätkä
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 €
Arioso-orkesteri, Mihai Petrescu
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 20:30--01:30, 18 €
Kari Vepsä, Juhamatti & Rosalie
Syvälahti
FBI-beat, Juha Tapio
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Tulipunaruusut
Tanhuhovi 19:00--24:00, 14 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 19:00--23:30, 15 €
Kari Hirvonen, Onnentähti
Ravintola Tulisuudelma
Antti Paavilainen Band
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Amore & Leif Lindeman
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 €
A. Aallon rytmiorkesteri, Etiketti & Antti Ahopelto
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 €
Namu & Jonna Ortju, Janne Raappana
Käpylän ammattikoulu, Kullervonkatu 11 (Helsinki)
15:15--18:00 tanssikurssi: buggin viikonloppuleiri edistyneet + perusteet, 45/35 euroa yksi päivä, 80/60 euroa molemmat, Andreas Rosenqvist, Micteam, Helsingin tanssikurssit
12:00--14:45 tanssikurssi: buggin viikonloppuleiri perusteet, 25/20 euroa yksi päivä, 45/35 euroa molemmat, Andreas Rosenqvist, Micteam, Helsingin tanssikurssit
Tanssikoulu Lasikenkä
11:00--16:15 tanssikurssi: kuubalainen salsa alkeisjatko (huom. ilmoittautuminen!), 45(40) euroa, Maria Ylönen, Tanssikoulu Lasikenkä

Seuraava tanssipäivä su 25.8.2019