Edellinen tanssipäivä pe 16.8.2019

Lauantai 17.8.2019

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Tähtivyö & Erkki Mustikkamäki
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 20:30--02:00
Amore & Leif Lindeman, päättäjäiset, päättäjäiset
Hallin lava (Kirkonkylä, Multia) 15 €
Kari Hirvonen, Onnentähti
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 €
Tähdenlento
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--23:30, 10 €
Jatkoaika & Veikko Antero
Hirvelä (Sippola, Kouvola) 20:00--00:30, 15 €
Helmi-orkesteri, Aino Niemi
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Aki Samuli
Huvilintu 20:00--00:30, 16 €
Omega & Eija Kantola
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Sinitaivas
Härmän Kylpylä
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 €
Tulipunaruusut
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00
Royal Sound & Teijo Lindström
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 12 €
Sanna Liimatainen, Calibra
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Horizone, Illanvarjo, Matti ja Teppo
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Sävel & Jyrki Nurminen
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 15 €
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Yötaivas
Kaipolan paviljonki
Sami Rosholm & Casanova
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Rosette, Charles Plogman, Jarno Itkonen & Pientä unelmaa
Kiikoisten seurantalo (Tervahauta, Kiikoinen, Sastamala)
Tanssiorkesteri Kaiho
Ravintola Kivitippu
Maestrot
Kukonhiekka 17 €
Diesel & Markku Aro, Lemmenlautta
Kulhon lava (Kulho, Kontiolahti) 20:00--23:30, 13 €
Marko Jolkkonen
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 20:00--01:00, 15 €
Voitto Takasen yhtye
Viihderavintola Las Palmas 10 €
Poju Heinonen
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:00, 16 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 20:30--00:30, 10 €
Eki Jantunen, Mutkattomat
Juhlatilat Louhela (Melkoniemi, Parikkala) 21:00--01:30, 0 €
Karaoketanssit, karaoketanssit
Maaningan kasino (Kuopio)
Yölintu, Hannu Hautaniemi
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi) 19:00--23:30
Markku Leinonen
Menosten lava 10 €
Neptunus
Merihelmi (Kuivaniemi, Ii) 20:00--24:00, 13 €
Lempparit
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 20:00--01:00, 16 €
Tenho & Jarno Kokko
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--01:00, 17 €
Quattro & Kalle Jussila, Nina Åkerman
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Savonlinna)
Petri Hervanto
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Voimaorkesteri, Taivaankaari & Heikki Koskelo, Marko Lämsä
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Gunnar Taipale
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Juhamatti & Rosalie
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Väliaikainen
Kylpylähotelli Peurunka
Jade's band
Pintamon kyläseuran talo 21:00--01:00, 5 €
Karaoke
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 €
Leila Riihijärvi
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 €
Janne Raappana
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Rantapuisto (Kauhajärvi, Lapua) 20:30--00:30, 10 €
Karaoke
Kylpylähotelli Rauhalahti 17 €
Marko Haavisto, Poutahaukat
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Lumo & Reeta Saranpää
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 15 €
Neitoset
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:30--01:30, 13 €
Henkka ja Kulkurit
Ruusu-Paviljonki (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Komiat
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 €
Anneli Mattila, Recados
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--00:30, 16 €
Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 12 €
Juha Vartiainen
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 €
Tukkijätkät
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Soittilan riihi (Mustila, Hauho, Hämeenlinna)
Lopen harmonikat
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 20:30--01:30, 18 €
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela, Seppo Hakorinne
Syvälahti
Finlanders, Helminauha
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Sunset & Arto Nuotio
Tarvashovi (Tarvasjoki, Lieto)
Focus & Sakke Kotilainen
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 19:00--23:30, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--01:00, 15 €
Amorio, Johanna Debreczeni
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 €
Ari Klem, Teemu Roivainen
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 20:00--24:00, 10 €
Karaoketausta
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 15 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa) 20:00--01:00, 16 €
Amorio & Maria Tyyster
Viirin seurojentalo 20:30--00:30, 12 €
Napakymppi
XL Buffa/Kabyssi sali 21:00--01:30, 20 €
Frederik
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta) 20:00--00:30, 12 €
Pyrstötähti
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 €
FBI-beat, Hurma
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
13:00--14:30 tanssikurssi: polkka, masurkka, swing polkka keskitaso, Matti Mustajärvi, Sekahaku
11:00--12:30 tanssikurssi: polkka, masurkka perusteet, Matti Mustajärvi, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä su 18.8.2019