Edellinen tanssipäivä pe 9.8.2019

Lauantai 10.8.2019

Alpuan ns
Diesel & Markku Aro
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 20:30--02:00
Sävel & Jyrki Nurminen
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--23:30, 10 €
Euroset
Huvilintu 20:00--00:30, 16 €
Pekkaniskan Pojat
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Karavaani & Heidi Pakarinen
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 €
Tenho & Jarno Kokko
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00
Finlanders
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 14 €
Virpi Piippo, Roulette
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus, Mika Lappalainen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Jänteen halli 19:00--23:00, 10 €
Ake Pääkkö duo
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Himmiät tähäret, Kaija Lustila, Pauli Koivula
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Janne Tulkki & Tulinen Sydän, Reissarit
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Väliaikainen
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Agents & Ville Valo
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Jussi Roponen
Kiparkatti 15 €
Anneli Mattila, Recados
Kukonhiekka 17 €
Koivu & Marita Taavitsainen, Love & Aki Samuli
Kyynärön VPK:n lava 20:00--24:00, 10 €
Raimo Turtiainen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Tuovilat
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 20:00--01:00, 15 €
Vesa Formunen
Viihderavintola Las Palmas 5 €
A.Sahlman, Beaters, Arttu Sahlman
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Aikalisä
Liimamäki 20:00--00:30, 15 €
Hurma
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:00, 16 €
Sunset & Arto Nuotio
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 20:30--00:30, 10 €
Sarastus
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola, Maestrot, Maestro & Jarkko Yli-Sikkilä
Maaningan kasino (Kuopio)
Johanna Pakonen, J. Eskelinen
Menosten lava 20:00--00:30, 15 €
Tsuubiduu
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 20:00--01:00, 16 €
Helmi-orkesteri, Neitoset
Myllylammen lava (Kirkonkylä, Miehikkälä) 20:00--01:00, 12 €
Taikakuu
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat) 20:30--01:00
Plymouth, Duo Costingtons
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 30 €
Antti Ketonen, Juha Tapio
Narvan lava (Narva, Vesilahti)
Pasi Kivimäki
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Duo Sami Soininen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Company & Kake Randelin
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Tulipunaruusut
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 €
Omega & Eija Kantola
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 15 €
Voitto Takanen & Jussi Henttonen
Poltinkosken lava (Poltinkoski, Ikaalinen) 20:00--00:30, 15 €
Köpi Koski ja Projekti
Puntarikosken paviljonki (Santaskylä, Kankaanpää) 20:00--00:30, 15 €
Fernanda
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:00
Energia & Teemu Roivainen
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 15 €
ManTra & Nina Åkerman
Ruusu-Paviljonki (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Antti Ahopelto & Etiketti, Jaska Mäkynen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 €
Kari Hirvonen & June Band
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--00:30, 16 €
Amore & Leif Lindeman
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 12 €
Dominou
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 €
Mantsuria, Jukka Manerus
Sonkakosken lava (Sonkakoski, Sonkajärvi) 19:00--24:00
Sari Turpeinen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 20:30--01:30
Vetonaula, Eino Grön, Meiju Suvas
Syvälahti
In The Mood & Suvi Karjula, Kaihon karavaani & Tuure Kilpeläinen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 15 €
Korsuorkesteri, Terässiipi
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka)
Titan & Keijo Rahnasto
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--00:30, 15 €
Quattro & Kalle Jussila
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
A. Aallon rytmiorkesteri
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 €
Lumo & Reeta Saranpää, Lemmenlautta
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 20:00--24:00, 12 €
Pauli Raivio, Raimo Laamanen
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 15 €
Wähäkosket
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30, 15 €
Veijarit & Benjamin Enroth
XL Buffa/Kabyssi sali 21:00--01:30, 18 €
Kari Vepsä & Onnenmaa
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 €
Polte, Aika velikultia & Saana Sassali
Actilife Kallentori (Kokkola)
13:30--14:30 tanssikurssi: hiphop aikuiset, alkeet, 10e, Nora Kuhlström, Tanssikoulu Elina Maula
11:45--12:45 tanssikurssi: hiphop nuoret, alkeet, 10e, Nora Kuhlström, Tanssikoulu Elina Maula
10:30--11:30 tanssikurssi: street lapset, alkeet, 10e, Nora Kuhlström, Tanssikoulu Elina Maula
Kokkolan Balettiopisto (Kokkola)
17:30--18:30 tanssikurssi: karnevaalisamba nuoret, alkeet, 10e, Annukka Luokkala, Tanssikoulu Elina Maula
16:15--17:15 tanssikurssi: karnevaalisamba lapset, alkeet, 10e, Mirella Virkkula, Tanssikoulu Elina Maula
15:00--16:00 tanssikurssi: karnevaalisamba aikuiset, alkeet, 10e, Annukka Luokkala, Tanssikoulu Elina Maula
Kokkolan seudun opisto (Kokkola)
17:30--19:00 tanssikurssi: west coast swing alkeet, 15e, Elina Maula, Tanssikoulu Elina Maula
13:30--17:00 tanssikurssi: fusku, paritanssi nuoret alle 30v, alkeet, 20e, Hanna Tuominen, Tanssikoulu Elina Maula
9:30--12:30 tanssikurssi: paritanssi ohjaajat, Paketti viikonloppu 165e/180e, Hanna Tuominen, Tanssikoulu Elina Maula
Kokkolan työväentalo (Kokkola)
19:15--20:45 tanssikurssi: foksi maahanmuuttajat, alkeet, 10e, Jarmo Leppäkari, Tanssikoulu Elina Maula
15:30--18:30 tanssikurssi: rumba-bolero, cha cha, hidas foksi harrastajat, 30e, Liisa Kontturi-Paasikko, Tanssikoulu Elina Maula
13:30--15:00 tanssikurssi: musiikin rakenne, tanssir harrastajat, alkeet, 15e, Liisa Kontturi-Paasikko, Jarmo Leppäkari, Tanssikoulu Elina Maula
9:30--12:30 tanssikurssi: hitaat, lattarit harrastajat, 30e, Liisa Kontturi-Paasikko, Tanssikoulu Elina Maula

Seuraava tanssipäivä su 11.8.2019