Edellinen tanssipäivä pe 2.8.2019

Lauantai 3.8.2019

Birknäs (Björkö, Parainen) 20:30--23:30, 15 €
Nilsbyn pelimannit, Sulamith
Emet folkpark (Emet, Kruunupyy)
Charlies
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 20:30--02:00
Fernet & Tomi Markkola
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 12 €
Pyrstötähti
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--23:30, 10 €
Jatkoaika & Veikko Antero
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Johanna Pakonen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 12 €
Sami Rosholm & Casanova
Huvilintu 20:00--00:30, 18 €
Pasi Kivimäki & N.Y.T., Amore & Leif Lindeman
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Sävel & Jyrki Nurminen
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00
Korsuorkesteri, Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 12 €
Soundset, Birgit Ohra-aho
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Energia & Teemu Roivainen, Wire & Ari Lavu
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--01:00
Graniitti & Rainer Bollström & Pertti Puikkonen, Samppa Valo band
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Finlanders, Lemmenlautta
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Frederik, Ramona
Kermankosken lava (Kerma, Heinävesi) 20:00--01:00, 15 €
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Kukonhiekka 20 €
Aava & Tara Vepsäläinen, Jari Sillanpää
Kulhon lava (Kulho, Kontiolahti) 20:00--23:30, 13 €
Timo Hacklin, Tiina Jormanainen
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 20:00--01:00, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Viihderavintola Las Palmas 10 €
Jesse Kaikuranta
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Focus & Sakke Kotilainen
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--02:00, 20 €
Vonkamiehet, Jean S
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:00, 16 €
Rosette, Charles Plogman
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Kari Hirvonen, Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus, Onnentähti
Maaningan kasino (Kuopio)
Hurma
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 14 €
Veijarit & Benjamin Enroth, päättäjäiset, päättäjäiset
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi)
Karjalan Karaokeklubin laulajat
Menosten lava 20:00--00:30, 10 €
Viiden käyrä
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 20:00--01:00, 16 €
Sunset & Arto Nuotio
Messula (Tanhua, Savukoski) 12 €
Duuriseiska
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--23:30, 17 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Jarkko Honkanen, Saana Sassali
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--00:30, 12 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Duo Kasino
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Souvarit, Matti Ojala
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 18:00--22:30, 14 €
HotLine & Lasse Laaksonen
Peuransarvi (Kirkonkylä, Ranua)
Lapponia & Jukka Lampela
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 €
Tukkijätkät, Arlas
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 €
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 15 €
Ulvilan harmonikat, Pilvi Huhta
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Hannu Hautaniemi
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:00--01:00, 18 €
Karavaani & Heidi Pakarinen, Siders
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:00
Tapani Kansa
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Ruusu-Paviljonki (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Reeta Saranpää & Lumo, In The Mood & Suvi Karjula
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--00:30, 16 €
Tulipunaruusut
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 12 €
Anssi K. Laitinen & Marjo Sormunen
Salo-Miehikkälän seuratalo
Amorosa, Jukka Korpela
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 €
ManTra & Nina Åkerman
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Ässät
Syvälahti
Horizone & Matti ja Teppo, Komiat
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Myrskytuuli
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30
Janne Ikonen, Vesijärvisalissa
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--00:30, 15 €
Sydänten liekki & Jari Grek
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--01:00, 15 €
Virpi Piippo
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 €
Yölintu, Polte
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 20:00--24:00, 12 €
Guapita, Timo Herranen
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20 €
Pekkaniskan Pojat
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa) 20:00--01:00, 16 €
Vanaja
Viirin seurojentalo 20:30--00:30, 12 €
Toni Jaatinen Band
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta) 20:00--00:30, 12 €
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Helminauha
Kyllikinranta
14:15--17:00 tanssikurssi: boogie woogie alkee ja keskitaso/jatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
11:00--13:45 tanssikurssi: bugg alkee ja keskitaso/jatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä su 4.8.2019