Edellinen tanssipäivä to 18.7.2019

Perjantai 19.7.2019

Esakallio 20:30--01:00, 12 €
Lemmenlautta
Hangan lava 20:00--00:30, 15 €
FBI-beat, Helminauha
Hetepirtti (Hetekylä, Pudasjärvi)
Merja Juutinen
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat) 20:00--01:00
Company & Kake Randelin
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--23:30, 10 €
Euroset
Jormuan lava 20:30--01:30
Yölintu & Rainer Bollström & Simo Silmu
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
20:00--01:00 Komiat
18:00--19:30 tanssikurssi: lavaswing aloitetaan perusteista, 10 e, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 15 €
Energia & Teemu Roivainen
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00
Sinitaivas, In The Mood & Suvi Karjula
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Weranta
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Napander, Värisuora, Martti Servo
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:30, 16 €
Sami Rosholm & Casanova, Taikakuu
Kukonhiekka 22 €
Henkka ja Kulkurit, Kaihon karavaani & Tuure Kilpeläinen
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 19:00--23:30, 12 €
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 18:00--21:00, 10 €
Juhani Virta, Tero Vall
Juhlatilat Louhela (Melkoniemi, Parikkala) 21:00--01:30, 15 €
Kari Vepsä, Onnenmaa
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 17 €
Valentin & Afrikan tähti, Amore & Leif Lindeman
Mikkelin hiihtomäen lava (Mikkeli) 20:00--00:30, 14 €
Fernet & Tomi Markkola
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 15 €
Voimaorkesteri & Susanna Heikki
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta) 20:00--01:00, 0 €
Royal Sound, Teijo Lindström
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Souvarit
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
KinoJake, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Teemu Harjukari
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 €
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Perävaaran huvikeskus 21:00--01:00, 15 €
Saana Sassali
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala)
Lumo & Reeta Saranpää, Nina Åkerman
18:30--20:00 tanssikurssi: tango alkeet, 3 euroa/henkilö, Mikkelin Tanssihullut ry
Puntarikosken paviljonki (Santaskylä, Kankaanpää) 20:00--00:30, 15 €
Wire & Ari Lavu
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--24:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat
Seutula (Hautajärvi, Salla)
Nelituuli & Timo Puurunen
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi) 15 €
Amorio & Johanna Debreczeni
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu) 21:00--01:30, 13 €
Ässät
Uittamo paviljonki 16 €
Hurma
Ukonlinnan tanssilava 20:00--24:00
Petromax
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
tanssikurssi: valasrannan tanssileiri, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä la 20.7.2019