Edellinen tanssipäivä ke 17.7.2019

Torstai 18.7.2019

Ainola 19:00--23:30, 15 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski) 15 €
Myrskylyhty, Mikko Mäkeläinen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit, naistentanssit
Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 12 €
J. Eskelinen
Kursun kylätalo (Kursu, Salla)
Hannu Hautaniemi
Linnanmäki
Hurma
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
19:30--23:00 Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
18:00--19:20 tanssikurssi: rumba bolero perusteet/keskitaso, Soile Hakanpää, Sekahaku
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Wähäkosket
Maaningan kasino (Kuopio)
Sinitaivas, naistentanssit, naistentanssit
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki)
20:00--00:30 Taikakuu
19:00--20:00 tanssikurssi: fusku alkeet, Raahen Tanssiklubi / Satu Mikkola & Kimmo Suomela
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
Omega & Eija Kantola
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 €
Sami Rosholm & Casanova
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala) 20:30--01:30, 15 €
Hannu Karjalainen Group, Yölintu
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 €
Energia & Teemu Roivainen, Dj Pasi
Salmen lava (Jäppilä, Pieksämäki) 19:00--23:30, 15 €
Tulipunaruusut
Vaaskela (Hietasaari, Oulu) 18:00--21:30, 10 €
Levytanssit
Ämyri (Somerniemi, Somero)
20:00--24:00 Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit, naistentanssit
18:30--19:30 tanssikurssi: hidas valssi, sis.lipun hintaan, Markku Saari
Kermankosken lava (Kerma, Heinävesi)
18:00--22:00 tanssikurssi: bugg, teemana etenevät kuviot alkeista jatkotasolle, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Ooperi (Kortela, Rauma)
19:35--21:00 tanssikurssi: bugg keskitaso, Sekahaku
18:00--19:25 tanssikurssi: cha cha perusteet, Sekahaku
Rav. Shamrock, Peltolantie 2, Tikkurila (Vantaa)
18:00--21:15 tanssikurssi: bachata, salsa bachata alkeet/perustaso, salsa jatko/edistyneet, 1h 10e (Sabor, eläkel. ja työttömät 9e, opisk. 7e), 2h 15e(13e/10e), 3h 20e(17e/12e), Roly Gonzalez, BailaMas

Seuraava tanssipäivä pe 19.7.2019