Edellinen tanssipäivä pe 12.7.2019

Lauantai 13.7.2019

Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 20:30--02:00
Kohtalon kuu & Tero Isoniemi, Petri Nygård
Hallin lava (Kirkonkylä, Multia) 20 €
Lapponia & Jukka Lampela
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 €
Tonika
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--23:30, 10 €
Jatkoaika & Veikko Antero Lahtinen
Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski) 0 €
Kannonkosken pelimannit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--24:00, 10 €
Arto Kallio
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Huvilintu
20:00--00:30 Rosette, Charles Plogman
18:30--19:40 tanssikurssi: bugg
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Taikakuu
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 €
Helminauha
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00
Väliaikainen
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 12 €
Sinikuu
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Souvarit, Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Diesel & Markku Aro, Yölintu
Jänteen halli 19:00--23:00, 10 €
Kiuruveden harmonikkakerho
Kairalan Kajastus (Kairala, Pelkosenniemi)
Sami Keskitalo
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00, 15 €
Köpi Koski ja Projekti
Hotelli Kaustinen (Kaustinen) 21:30--01:30, 13 €
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Kukonhiekka 17 €
Fernet & Tomi Markkola, Vastakaiku & Tommi Soidinmäki
Kulhon lava (Kulho, Kontiolahti)
20:00--23:30 Yöperhonen
19:00--19:55 tanssikurssi: cha cha perustaso, Tuija Marjola
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Eki Jantunen & Mutkattomat
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 20:00--01:00, 15 €
Veijarit & Benjamin Enroth
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Focus & Sakke Kotilainen
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--01:00, 15 €
Eva Vikman
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:00, 16 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 20:30--00:30, 10 €
Elina H Band
Maaningan kasino (Kuopio)
Amore & Leif Lindeman
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 14 €
Hovinarrit, Mervi Koponen, mansikkakarnevaalit, mansikkakarnevaalit
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi)
Karaoketanssit, karaoketanssit
Menosten lava 20:00--00:30, 15 €
Tulipunaruusut
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 20:00--01:00, 16 €
Quattro & Kalle Jussila
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola) 15 €
Channel Four
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--23:30
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:00--02:00, 15 €
Pelikaanit & Kari Ahola
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Kari Hirvonen, LäpiValaisu
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--00:30, 12 €
Leo Louhivaara
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Gunnar Taipale
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Kuunhopea & Sari Koivikko
Paapelin lava (Kekkonen, Ruovesi)
Tanssiyhtye Neliveto & Tuulikki Järvi
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 18:00--22:30, 14 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 €
Kuusamon harmonikkakerho
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Poltinkosken lava (Poltinkoski, Ikaalinen) 20:00--00:30, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 15 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 17 €
Lemmenlautta, Helmi-orkesteri & Aino Niemi
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 12 €
Sami Rosholm trio
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Sonetti & Ilkka Hakala
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 €
Hannu Viitala, Sari Turpeinen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 €
Kari Vepsä, Onnenmaa
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 20:30--01:30
Koivu, Teuvo Oinas
Syvälahti
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Erja Lyytinen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Juhamatti & Rosalie
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Eino Grön
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Hurma
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--02:00, 15 €
Napakymppi, Ville Kortesalmi
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 €
Sinitaivas, Komiat
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 20:00--24:00, 12 €
Mainarit
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 15 €
Yötaivas & Kauko Simonen
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä)
Marko Haavisto
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30, 13 €
Raimo Turtiainen ja Pojat & Erkki Liikanen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 14 €
Harri ja Coronet & Pentti Kumpulainen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 18 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, In The Mood & Suvi Karjula
Hotelli Anttolanhovi
11:00--17:15 tanssikurssi: salsa kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Tangomarkkinat
tanssikurssi: seinäjoen tangomarkkinat, tanssileiri perusteet-haastava, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä su 14.7.2019