Edellinen tanssipäivä ti 9.7.2019

Keskiviikko 10.7.2019

Esakallio 13:00--06:45, 12 €
Tulipunaruusut
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:00--24:00
Hannu Luostarin yhtye
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 12 €
Harri Nuutinen & Tanssin Taika
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:00--01:00, 15 €
Sinitaivas
Kallioranta (Rantola, Sauvo) 19:00--24:00
Matti ja Teppo
Kauppilan lato (Raatala, Salo)
19:00--01:00 Pyrstötähti, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Alpertti
19:00--01:00 Raatalan Humpparalli
Hotelli Kaustinen (Kaustinen) 21:30--01:30, 13 €
Maarit Peltoniemi & Coralia
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala) 19:00--23:30, 13 €
Lumo & Reeta Saranpää
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:30
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit, naistentanssit
Kukonhiekka 0 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Laitilan Tanssikanala (Laitila) 19:00--23:00, 15 €
Tanssiorkesteri Hopeatähti
Makasiini (Asemantaus, Heinola) 19:00--23:00, 10 €
Ilpo Taipale duo & Helli Uusitalo
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 19:00--23:00, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
Mikkelin hiihtomäen lava (Mikkeli) 12:00--15:30, 8 €
Teuvo Vuoti
Niemenharjun tanssilava 19:00--24:00, 16 €
Komiat
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 19:00--23:30, 14 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 15 €
Diesel & Markku Aro
Kylpylähotelli Rauhalahti
Tanssiorkesteri Kaiho
Ritvalan ns (Ritvala, Valkeakoski) 20:00--24:00, 10 €
Jussi Henttonen & Juhani Koskinen
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 19:30--23:30, 15 €
Aki Samuli
Saarelan ns 19:00--23:30, 12 €
Hannu Hautaniemi
Sarvikummun lava (Sarvikumpu, Heinävesi) 13 €
Metsälampi
Särkkä 20:00--01:00, 16 €
A. Aallon rytmiorkesteri, Aava, Vastarannan pojat, Tara Vepsäläinen, Petri Kiiski
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 €
Ippe Mansikka, Mansikkakakku ja kahvi 12-13.30, Ippe Mansikan orkesteri
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 19:00--24:00, 15 €
Taikakuu
Tuiskula 15 €
Kalle Jussila & Quattro
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
19:45--21:15 tanssikurssi: rumba bolero jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
15:30--17:30 tanssikurssi: tango 60+ keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
18:00--22:00 tanssikurssi: bugg, teema etenevät kuviot alkeista jatkotasolle, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Tangomarkkinat
tanssikurssi: seinäjoen tangomarkkinat, tanssileiri perusteet-haastava, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä to 11.7.2019