Edellinen tanssipäivä pe 5.7.2019

Lauantai 6.7.2019

Festivaalipuiston lava 20:00--01:00, 18 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 20:30--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 €
Saturnus & Anu Keronen
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--23:30, 10 €
Astra
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--24:00, 10 €
Timo Kallio solo
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Jari Sillanpää
Lomakeskus Huhmari
Sami Rosholm trio
Huvilintu 20:00--00:30, 16 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
A. Aallon rytmiorkesteri, Cavalier-orkesteri & Jyrki Mäkelä
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 €
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 12 €
Elina H Band
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Ässät, Saana Sassali
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Energia & Teemu Roivainen
Jokimaan lava (Kokko, Kauhajoki) 20:30--01:00
Keijo Mäenpään yhtye
Jumisen mms (Jumiskylä, Lapinlahti)
Mia Leivo
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Juhamatti & Rosalie, Wire & Ari Lavu
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Joonas Erkkilä, Unelma, Mikko Mäkeläinen
Kauppilan lato (Raatala, Salo)
19:00--01:00 Granada & Pirkko Pelander, Aurora, Muruttaret
19:00--01:00 Raatalan Humpparalli
Kekkolan lava (Koivujärvi, Tervo)
Tammi Group
Kukonhiekka 17 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Mika Sihvolan orkesteri & Teijo Lindström
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Kari Hirvonen & Vetonaula
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 20:00--01:00, 15 €
FBI-beat & Markus Törmälä
Viihderavintola Las Palmas 8 €
Tauski Peltonen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Pyrstötähti
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--01:00, 16 €
Helminauha
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:00, 16 €
Veijarit & Hannu Mustonen
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
19:00--23:00 Latinoilta, latinoilta
14:00--15:30 tanssikurssi: lindy hop keskitaso, 8/12 €, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
12:15--13:45 tanssikurssi: lindy hop perusteet/keskitaso, 8/12 €, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
11:00--12:00 tanssikurssi: lindy hop perusteet, ILMAINEN, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Merja Juutinen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 10 €
J. Eskelinen
Maaningan kasino (Kuopio)
Fernet & Tomi Markkola
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 14 €
Pertti Niemi & Odessa
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi) 19:00--23:30, 10 €
Niina Juntunen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 20:00--01:00, 16 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola) 15 €
Esperanza, Jiri Tammilehto
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat) 20:00--01:00
Maarit Peltoniemi, 60-vuotisjuhlatanssit
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Tulipunaruusut, In The Mood
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--00:30, 12 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Pirjo Tossavainen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Ekstaasi, Amore & Leif Lindeman
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 18:00--22:30, 14 €
Focus & Sakke Kotilainen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 €
Kari Vepsä, Onnenmaa
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Ajan sävel & Jari Partanen
Puntarikosken paviljonki (Santaskylä, Kankaanpää) 20:00--00:30, 15 €
Quattro & Kalle Jussila
Pöytämäen huvisuuli 19:30--23:30, 14 €
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Sinitaivas, Taikakuu
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 15 €
Tenho & Jarno Kokko
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 17 €
Omega & Eija Kantola
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 12 €
Jussi Roposen yhtye
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 €
Captain, Teuvo Vuoti
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri
Sonkakosken lava (Sonkakoski, Sonkajärvi) 20:00--01:00, 12 €
Hannu Hautaniemi
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 20:30--01:30
Souvarit, Tapani Kansa
Syvälahti
Yölintu, Namu & Jonna Ortju
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Helmi-orkesteri, Aino Niemi
Taivalkaari (Kirkonkylä, Taivalkoski) 20:00--01:30, 15 €
Etiketti & Antti Ahopelto, Kuunhopea & Sari Koivikko
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--00:30, 15 €
Roulette & Virpi Piippo
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Horizone & Matti ja Teppo
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 €
KinoJake, Vastakaiku, Tommi Soidinmäki
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 15 €
ManTra & Nina Åkerman
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa) 20:00--01:00, 16 €
Love & Tino Ahlgren & Aki Samuli
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30, 13 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta) 20:00--00:30, 12 €
Satelliittitaivas
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 €
Lumo & Reeta Saranpää, Koivu & Marita Taavitsainen
Joensuu (Joensuu)
tanssikurssi: argentiinalainen tango perustaso, keskitaso, edistyneet. leirille ilmoittatuminen, aikataulu www. joensuuntanssiviikko.fi, Nina Krook, Emilio Cornejo, Timo Hydén, Tanssikoulu Wanha Maestro
tanssikurssi: wanhan tangon leiri perus/keskitaso ja jatko/konkarit. leirille ilmoittautuminen. ohjelma www.joensuuntanssiviikko.fi, Juhani Tahvanainen, Petteri Björkbom, Eija Kormi, Tanssikoulu Wanha Maestro

Seuraava tanssipäivä su 7.7.2019