Edellinen tanssipäivä to 4.7.2019

Perjantai 5.7.2019

Esakallio 20:30--01:00, 12 €
Vastakaiku, Tommi Soidinmäki
Hangan lava 20:00--00:30, 15 €
Mika Sihvolan orkesteri & Jarno Kokko
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Jormuan lava 20:30--01:30
Mia Leivo, Tapani Kansa
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 15 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:00--01:00, 15 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 15 €
Tanssiorkesteri Kaiho
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00
Lumo & Reeta Saranpää, Hurma
Hotelli Kaustinen (Kaustinen) 21:30--01:30, 10 €
Menox
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Sinitaivas, Henkka ja Kulkurit
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Koivu & Marita Taavitsainen, Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:30
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Wire & Ari Lavu
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 19:00--23:30, 12 €
Sami Rosholm duo
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 18:00--21:00, 10 €
Timo Rautala, Pauli Lehtonen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
J. Eskelinen, Eki Jantunen
Juhlatilat Louhela (Melkoniemi, Parikkala) 21:00--01:30, 15 €
Johanna Debreczeni, Amorio
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 17 €
Omega & Eija Kantola, Himmiät tähäret & Pauli Koivula
Messula (Tanhua, Savukoski) 13 €
Kuutamolla & Matti Kyrö
Mikkelin hiihtomäen lava (Mikkeli) 20:00--00:30, 14 €
Love & Aki Samuli
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Savonlinna)
Rainer Bollström
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 15 €
Energia & Teemu Roivainen
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta) 20:00--01:00, 15 €
La Paloma, Yölintu, Hannu Palo
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Leif Lindeman
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 16 €
In The Mood & Suvi Karjula
Perävaaran huvikeskus 21:00--01:00, 15 €
Janne Tulkki
Pyhäsalmen lava (Pyhäjärvi) 19:00--23:00, 10 €
Sonetti & Ilkka Hakala
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--23:30, 18 €
Souvarit & Lasse Hoikka
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 0 €
Elina H duo, Vesijärvisalissa
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi)
Ässät
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu) 21:00--01:30, 13 €
Vetonaula, Jarno Itkonen
Uittamo paviljonki 16 €
Taikakuu
Ukonlinnan tanssilava 20:00--24:00
The Regents
Joensuu (Joensuu)
tanssikurssi: argentiinalainen tango perustaso, keskitaso, edistyneet. leirille ilmoittatuminen, aikataulu www. joensuuntanssiviikko.fi, Nina Krook, Emilio Cornejo, Timo Hydén, Tanssikoulu Wanha Maestro
tanssikurssi: wanhan tangon leiri perus/keskitaso ja jatko/konkarit, Juhani Tahvanainen, Petteri Björkbom, Eija Kormi, Tanssikoulu Wanha Maestro
tanssikurssi: joensuun tanssiviikko, sokos hotelli kimmel, liikuntakeskus fittari www.joensuuntanssiviikko.fi, kts. l, Tanssikoulu Wanha Maestro

Seuraava tanssipäivä la 6.7.2019