Edellinen tanssipäivä pe 14.6.2019

Lauantai 15.6.2019

Carpella paviljong (Karperö, Mustasaari)
Charles Plogman
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
Finlanders
10:30--18:10 tanssikurssi: pohjanmaan tanssileiri perusteet, perusteet/keskitaso, keskitaso, Satu Ruohomäki, Kati Koivisto, Rosa & Hannu Mört, Jussi Kaksonen, Suomen Media & Action Oy
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 €
Yötaivas
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--23:30, 10 €
Euroset
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Hurma
Huvilintu 20:00--00:30, 18 €
Polte, Komiat
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Amore & Leif Lindeman
Härmän Kylpylä
Jarmos-yhtye
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00
Energia & Teemu Roivainen
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 12 €
Ari Lavu & Wire
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Karavaani & Heidi Pakarinen, Hannu Hautaniemen yhtye, Hannu Hautaniemi
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Sinitaivas, Taikakuu
Jänteen halli 19:00--23:00, 10 €
Kiuruveden harmonikkakerho
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Onnentähti, Etiketti & Antti Ahopelto, Nina Åkerman
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Aki Samuli & Love, Ramona
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 20:00--24:00, 15 €
Mattilat & Sanna Pietiäinen
Hotelli Keurusselkä 21:00--00:30, 0 €
Jussi Roponen duo
Koskenperän lava (Koskenperä, Nivala) 20:00--24:00, 10 €
Tarmo Malilan duo
Kuhmon Kelo (Kuhmo)
20:00--01:00 Nelituuli & Timo Puurunen
10:00--17:00 tanssikurssi: hidas valssi, cha cha, hidas valssi perus- keskitaso, perus- keskitaso, jatkotaso, 45/päivä, Arto Petjala, Kuhmon lavatanssijat ry
Kukonhiekka 17 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, KinoJake
Käenkoskikeskus 15 €
Graniitti, Rainer Bollström
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 20:00--01:00, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Viihderavintola Las Palmas 5 €
Isto Hiltunen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Liimamäki 20:00--00:30, 25 €
Matti ja Teppo
Liperin lava (Liperi)
Helminauha
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 20:30--00:30, 10 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Maaningan kasino (Kuopio)
Omega & Eija Kantola
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 14 €
Sheriff, Jaana Hiltunen
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi)
Karjalan Karaokeklubin laulajat
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 20:00--01:00, 16 €
Diesel & Markku Aro
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--23:30, 17 €
Amorio, Maria Tyyster
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Duo Kasino
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Jarno Kokko
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Marco Lundberg & Liekki
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 18:00--22:30, 14 €
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Pintamon kyläseuran talo 21:00--01:00, 15 €
Napakymppi
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 €
Tuovilat
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 €
Royal Sound, Teijo Lindström
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 15 €
Marita Taavitsainen
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Sävel & Jyrki Nurminen
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 15 €
Tulipunaruusut
Ruusu-Paviljonki (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Weranta, Reeta Saranpää & Lumo
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--00:30, 16 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 12 €
Karanos
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula
Siikinniemen lava (Sapsalampi, Alavus) 15 €
Kari Hirvonen, June Band
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 20:30--01:30
Valentin & Afrikan tähti & Armi Tenkula, Yölintu
Syvälahti
Pekkaniskan Pojat, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Väliaikainen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Tanssiorkesteri Kaiho, Aino Niemi
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tiina Räsänen & Petri Hervanto
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 €
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela, Lemmenlautta
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 20:00--24:00, 10 €
Pauli Raivio, karaoketausta
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 15 €
Quattro & Kalle Jussila
XL Buffa/Kabyssi sali 21:00--01:30, 18 €
Susanna Heikki & Voimaorkesteri, Petri Ritari
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 €
Taiga & Jarkko Honkanen, Onnenkerjäläiset
Hyvinvointi Sampo (Kuhmo)
10:00--17:00 tanssikurssi: tango, rumba bolero tangoboleron, wanha tango edistyneet, jatkotaso edistyneet, jatkotaso edistyneet, 45/päivä, Sari / Jari Aaltonen, Kuhmon lavatanssijat ry
Kalevala-hotelli
10:00--17:00 tanssikurssi: fusku, salsa, hitaat jatkotaso, perus- keskitaso, perus- keskitaso, 45/päivä, Anne-Riina Hurskainen, Kuhmon lavatanssijat ry
Rantakylän tanssisali, Pataluodonkatu 2 (Joensuu)
13:00--15:00 tanssikurssi: avoimen otteen saloja perusteista alkaen, 15€/pvä / 25€/la-su, Päivi Hämäläinen, Time Steps

Seuraava tanssipäivä su 16.6.2019