Edellinen tanssipäivä to 13.6.2019

Perjantai 14.6.2019

Ahtialan seurantalo 13:00--16:00, 10 €
Raimo Turtiainen ja Pojat
Esakallio
20:30--01:00 Rosette, Tiina Ruuska
19:15--20:15 tanssikurssi: tango, 0, Jyrki Keisala
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 €
Pehmeät vävyt
Hangan lava 20:00--00:30, 15 €
Amore & Leif Lindeman
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat) 20:00--01:00
Sinitaivas, avajaiset, avajaiset
Härmän Kylpylä
Tero Isoniemi, Kohtalon kuu
Jormuan lava 20:30--02:00
Finlanders, Tulipunaruusut
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
20:00--01:00 Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
18:00--19:30 tanssikurssi: wanha tango aloitetaan perusteista ja jatketaan kuvioihin, Kurssin hinta 10 e ja tanssilippu 15 e, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 15 €
Hurma
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 19:00--02:00, 18 €
KinoJake, In The Mood & Suvi Karjula, Lemmenlautta
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 15 €
Tenho & Jarno Kokko
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Taikakuu
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Jarno Itkonen & Pientä unelmaa, Energia & Teemu Roivainen
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:30, 15 €
Namu & Jonna Ortju
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii)
Jarkko Honkanen
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 19:00--23:30, 10 €
Karaoketanssit, karaoketanssit
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
19:30--23:00 Vallilan Tango
18:00--19:20 tanssikurssi: wanha tango perusteet/keskitaso, 11/13 sisältää tanssit, Maarit ja Seppo Mäkilä, Sekahaku
Juhlatilat Louhela (Melkoniemi, Parikkala) 21:00--01:30, 15 €
Jaana, Sabeline
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 17 €
Pekkaniskan Pojat, Lumumba & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Mikkelin hiihtomäen lava (Mikkeli) 20:00--00:30, 14 €
Omega & Eija Kantola
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 15 €
Company & Kake Randelin
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 15 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Helminauha
19:00--20:15 tanssikurssi: fusku perusteet
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
20:00--00:30 Komiat
19:00--19:50 tanssikurssi: valssi, Jorma Tulonen
Perävaaran huvikeskus 21:00--01:00, 15 €
Teijo Lindström
Kylpylähotelli Rauhalahti
Etiketti & Antti Ahopelto
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 0 €
Tero Jokinen, Vesijärvisalissa
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi) 15 €
Keidas & Jouni Keronen
Uittamo paviljonki 16 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
18:00--20:30 tanssikurssi: pohjanmaan tanssileiri perusteet, keskitaso, Jussi Kaksonen, Satu Ruohomäki, Suomen Media & Action Oy
Hyvinvointi Sampo (Kuhmo)
16:00--19:30 tanssikurssi: cha cha edistyneet, 35/ilta, Arto Petjala, Kuhmon lavatanssijat ry
Kalevala-hotelli
16:00--19:30 tanssikurssi: fusku perus- keskitaso, 35/ilta, Anne-Riina Hurskainen, Kuhmon lavatanssijat ry
Kuhmon Kelo (Kuhmo)
16:00--19:30 tanssikurssi: rumba bolero, tangopoleron mausteilla keski- jatkotaso, 35/ilta, Sari / Jari Aaltonen, Kuhmon lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä la 15.6.2019