Edellinen tanssipäivä pe 7.6.2019

Lauantai 8.6.2019

Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
Pekkaniskan Pojat, avajaiset, avajaiset
Harjulan lava
Pekka Vaattovaara
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--23:30, 10 €
Astra
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
FBI-beat
Huvilintu
20:00--00:30 Energia & Teemu Roivainen
18:30--19:40 tanssikurssi: rumba bolero
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Henkka ja Kulkurit
Härmän Kylpylä
Merja Uimonen, Humiko(vanha tieto)
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 €
Love & Aki Samuli
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 55 €
Iskelmäparatiisi 2019, J. Karjalainen, Tuure Kilpeläinen & Kaihon Karavaani, Ellinoora, Tanssiorkesteri Kaiho, Onnenkerjäläiset
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Katapultti, Amore & Leif Lindeman
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Finlanders, ManTra & Nina Åkerman
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Rosette, Charles Plogman, Voitto Takanen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Maestrot & Jarkko Yli-Sikkilä, Kaija Lustila & Rubiini
Hotelli Keurusselkä 21:00--00:30, 0 €
Sheriff, Jaana Hiltunen
Kukonhiekka 17 €
Omega & Eija Kantola, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Nelituuli & Timo Puurunen
Viihderavintola Las Palmas 6 €
Teo Turunen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 12 €
Lumumba, Pasi Kaunisto, Ulla-Jaana Riekkoniemi
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 19:30--24:00, 15 €
Eki Jantunen & Mutkattomat
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:00, 16 €
Fernet & Tomi Markkola
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Kari Hirvonen & Onnentähti, Sonetti & Ilkka Hakala
Maaningan kasino (Kuopio)
Roulette, Antti Huovila
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 14 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, avajaiset, avajaiset
Menosten lava 20:00--00:30, 10 €
Vesa Formunen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 20:00--01:00, 16 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--01:00, 17 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen, Sävel & Jyrki Nurminen
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Jope Huttunen, Pauli Antero Huttunen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Kalle Jussila
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 18:00--22:30, 14 €
Sunset & Arto Nuotio
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Puntarikosken paviljonki (Santaskylä, Kankaanpää) 20:00--00:30, 15 €
Eino Grön
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja) 20:30--00:30, 10 €
Pepe Enroth
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Hurma
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 15 €
Mika Sihvolan orkesteri, Teijo Lindström
Ruusu-Paviljonki (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Helminauha, Kyösti Mäkimattila, In The Mood & Suvi Karjula
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--00:30, 16 €
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--00:30, 16 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 12 €
Erkki Räsänen
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 €
Tuovilat
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 €
Tulipunaruusut
Siikinniemen lava (Sapsalampi, Alavus) 12 €
Pop Jameson Band
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 20:30--01:30
Mikset & Seija Keskitalo, Taiga & Jarkko Honkanen
Syvälahti
Agents & Ville Valo
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 10 €
Tuija Mäensivu
Tanhuhovi 19:00--24:00, 14 €
Komiat
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Coralia
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--01:00, 15 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Teemu Harjukari
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 €
Juhamatti & Rosalie, Diesel & Markku Aro
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa) 20:00--01:00, 16 €
Tsuubiduu & Sebastian Ahlgren
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30, 15 €
Patajätkä
XL Buffa/Kabyssi sali 21:00--01:30, 18 €
Marita Taavitsainen & Koivu
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 18 €
Taikakuu, KinoJake
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
14:00--15:30 tanssikurssi: cha cha jatko, 8/12 €, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
12:15--13:45 tanssikurssi: cha cha keskitaso, 8/12 €, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
11:00--12:00 tanssikurssi: cha cha perusteet, ILMAINEN, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä su 9.6.2019