Edellinen tanssipäivä pe 24.5.2019

Lauantai 25.5.2019

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 €
Focus & Sakke Kotilainen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tulipunaruusut
Huvilintu
20:00--00:30 FBI-beat, Sunset & Arto Nuotio
18:30--19:40 tanssikurssi: foksi
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00, 16 €
Fernet & Tomi Markkola, avajaiset, avajaiset
Härmän Kylpylä
Joonas Erkkilä, Unelma
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 €
Amore & Leif Lindeman
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00
Karavaani & Heidi Pakarinen
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 12 €
Öiset kulkijat
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Sinitaivas, Afrikan tähti & Armi Tenkula
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Pekkaniskan Pojat, Komiat
Jumisen mms (Jumiskylä, Lapinlahti)
Ässät
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
A. Aallon rytmiorkesteri, Wilson & Merja Uimonen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Rosette & Charles Plogman, Ulla-Jaana Riekkoniemi & Lumumba
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Ake Pääkkö
Hotelli Keurusselkä 21:00--00:30, 0 €
Mika Peltoniemi duo
Ravintola Kivitippu 15 €
JuJu
Kukonhiekka 17 €
Taikakuu, Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 13 €
Kunnon Houseband, Anna Hanski
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Rojal
Viihderavintola Las Palmas
Anneli Mattila
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Kuutamotaivas
Liimamäki 20:00--00:30, 20 €
Beatfellows, Virve Rosti
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Roulette & Juha Mäkinen
Maaningan kasino (Kuopio)
Horizone & Matti ja Teppo
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 20:00--01:00, 16 €
Finlanders
Messula (Tanhua, Savukoski) 12 €
Toni Jaatinen Band
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Wähäkosket
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Esa Roponen, Jussi Roponen
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--01:00, 17 €
Yölintu, Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Souvarit
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 €
Captain, Teuvo Vuoti
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 €
Energia & Teemu Roivainen
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Caravan & Pepe Enroth
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava) 20:30--01:00, 15 €
Quattro & Kalle Jussila
Kylpylähotelli Rauhalahti
Sami Rosholm & Casanova
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Kaiho
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 0 €
Crystal, Terhi Lehtoniemi
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 €
Diesel & Markku Aro
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--23:30, 16 €
Omega & Eija Kantola
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 20:30--01:30
Aika velikultia & Saana Sassali, Jarno Kokko
Syvälahti
Koivu & Marita Taavitsainen, Aki Samuli
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Tanhuhovi 19:00--24:00, 14 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Ukonlinnan tanssilava 20:00--24:00
Kolibri
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Etiketti & Antti Ahopelto
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 €
Helminauha, Namu & Jonna Ortju
Käpylän ammattikoulu / Stadin ammattiopisto, Kullervonkatu 11 (Helsinki)
15:15--18:00 tanssikurssi: kahden päivän buggleiri, leiri, ei yhden päivän, vaihtoehtoa, sisältää, pakolliset perusteet edistyneet, 80/65 euroa, Micael Brobeck Mic Team, Helsingin tanssikurssit
12:00--14:45 tanssikurssi: kahden päivän buggleiri, leiri, ei yhden päivän, vaihtoehtoa perusteelliset perusteet, 50/40 euroa, Micael Brobeck Mic Team, Helsingin tanssikurssit
Mynämäen työväentalo (Mynämäki)
10:30--15:10 tanssikurssi: foksi, fusku perusteet, perusteet/keskitaso, Jussi Kaksonen, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä su 26.5.2019