Edellinen tanssipäivä pe 10.5.2019

Lauantai 11.5.2019

Emet folkpark (Emet, Kruunupyy)
Ässät
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--00:30, 12 €
Lasihelmi
Huvilintu 20:00--00:30, 18 €
A. Aallon rytmiorkesteri, Lumo & Reeta Saranpää
Härmän Kylpylä
Riskit Herrat
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00
Korsuorkesteri, Harmony
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 18 €
LeeWings, EkaKerta
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Niko Mäenpää & Tähtikuvio, Pauli Koivula
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Jussi Roponen
Kellon ns 20:00--00:30, 15 €
Maarit Peltoniemi
Kemijärven VPK (Kemijärvi)
Duuriseiska
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 15 €
Sunset & Arto Nuotio
Kukonhiekka 17 €
Yölintu, In The Mood & Suvi Karjula
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30
Ajan sävel
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Riolli
Viihderavintola Las Palmas
Antti Railio
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Juhani Virta
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 €
Savon harmonikkaklubi, Riistaveden hanuristit
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Taikakuu, Maestrot & Jarkko Yli-Sikkilä & Jarkko Järvenpää
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 16 €
Sinitaivas
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Tonika
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Euroset
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Tulipunaruusut
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 19:00--24:00, 14 €
Pirttilahti Tango Experience & Dj Kirsi Uskali
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 €
Selena
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Kuunhopea & Sari Koivikko
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:00
Energia & Teemu Roivainen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Diesel & Markku Aro, Harri Nuutinen & Tanssin Taika
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 17 €
Souvarit, Henkka ja Kulkurit
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Syvälahti
Omega & Eija Kantola, Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Amore & Leif Lindeman
Tanhuhovi 19:00--23:00, 14 €
Komiat
Tulenliekki 14 €
Jarno Itkonen, Rosette, naistentanssit, naistentanssit
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 14 €
Quattro & Kalle Jussila, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Antti Ahopelto
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 €
Fernanda, Kake Randelin
Valtatie 2 20:00--01:00
Sävel & Jyrki Nurminen
XL Buffa/Kabyssi sali 21:00--01:30, 15 €
Jaska Mäkynen & Nelostie
Lautsian Kartano (Lautsia, Hämeenlinna)
tanssikurssi: lautsia tanssii -tanssile, Suomen Media & Action Oy
Salpausselän koulun peilisali, Hämeenlinnantie 3 (Lahti)
13:00--16:30 tanssikurssi: wanha tango, tangovalssi alkeet ja jatko - ilmoittautuminen ja lisätiedot kts www.mitango.fi, 12e /h tai 30e koko päivä, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
13:00--16:30 tanssikurssi: wanha tango, tangovalssi alkeet, jatko - ilmoittautuminen ja lisätiedot kts. www.mitango.fi, 12e /h tai 30 e koko päivä, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro

Seuraava tanssipäivä su 12.5.2019