Edellinen tanssipäivä pe 3.5.2019

Lauantai 4.5.2019

Hotelli Anttolanhovi 20:00--24:00, 14 €
Jukka Hallikainen, Marko Maunuksela & Jackpot
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Teemu Roivainen, Timo Kallio duo
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Finlanders
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--00:30, 12 €
Vetonaula
Huvilintu 20:00--00:30, 18 €
Taikakuu, Helmi-orkesteri
Härmän Kylpylä
Esa Rintamäki, Täysikuu
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 12 €
Sunset
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Pekkaniskan Pojat, Ne toiset
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 19:00--22:30, 10 €
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Astra
Kellon ns 20:00--00:30, 12 €
Rojal
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 15 €
Omega & Eija Kantola
Ravintola Kivitippu 15 €
Jarkko Honkanen & Taiga
Kukonhiekka 17 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Amore & Leif Lindeman
Kuuslahden juhlatalo (Kuuslahti, Siilinjärvi)
Hannu Hautaniemi
Viihderavintola Las Palmas
Kake Randelin, Company
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Focus & Sakke Kotilainen, avajaiset, avajaiset
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Titanic, Tuula Heikkilä
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala)
Eki Jantunen, Mutkattomat
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--23:30, 17 €
Diesel & Markku Aro
Pintamon kyläseuran talo 21:00--01:00, 12 €
Pataässä
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 0 €
Duo Kasino
Kylpylähotelli Rauhalahti
Sonetti & Ilkka Hakala
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Lumo & Reeta Saranpää, Hurma
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 15 €
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Antti Ahopelto & Etiketti, KinoJake
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Tanssiorkesteri Kaiho
Tanhuhovi 19:00--24:00, 14 €
Tulipunaruusut
Tulenliekki 10 €
Harri Nuutinen & Tanssin Taika
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 15 €
Aika velikultia & Saana Sassali, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli 20:30--01:00, 20 €
Charles Plogman, Tommys
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Veijarit, Hannu Mustonen, Yölintu
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 €
Sinitaivas, In The Mood & Suvi Karjula
Valoharju 19:00--22:30, 12 €
Ajan sävel, Jari Partanen
Valtatie 2 20:00--01:00
FBI-beat
XL Buffa/Kabyssi sali 12 €
Jarkko Yli-Sikkilä & Maestrot, naistentanssit
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 16 €
Marita Taavitsainen

Seuraava tanssipäivä su 5.5.2019