Edellinen tanssipäivä ma 29.4.2019

Tiistai 30.4.2019 vapunaatto

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 €
Sini-Takit
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Heidi Pakarinen & Karavaani, Pelimies Seppo Ranta
Esakallio
Agents, Ville Valo
Hotelli Hiittenharju 20:30--01:30
Antti Ahopelto, naistentanssit
Huvilintu 20:00--01:00, 20 €
Finlanders, Maria Tyyster
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 19:00--23:00, 12 €
Jari ja Taika
Härmän Kylpylä
Onnentähti, Nina Åkerman
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 20 €
Laura Voutilainen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Sinitaivas, Eino Luostarin yhtye & Jarkko Yli-Sikkilä
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 15 €
Eki Jantunen & Mutkattomat
Kisakaari 19:00--23:30, 15 €
Amore & Leif Lindeman, Pekka Juntunen
Kivistön työväentalo 12 €
Euroset
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:00--24:00, 15 €
Tanssiorkesteri Luxus
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii) 20:00--24:00, 13 €
Esa Mathlin & Mari Ylikärppä
Kukonhiekka 20 €
Souvarit, Energia & Teemu Roivainen
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 18:00--22:00, 10 €
Arto Kivekäs
Tanssikoulu Lasikenkä
15:00--17:30 Levytanssit, kahvitarjoilu, kahvitarjoilu
18:00--19:30 tanssikurssi: hidas valssi alkeet, 9(8) euroa /1,5 tuntia, Outi Tonteri, Tanssikoulu Lasikenkä
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20 €
Movetron, CatCat
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Pasi Kivimäki, Yötaivas
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 18:00--22:30, 10 €
Eija Korhonen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Virpi Piippo
Pesäkallio 20:00--01:00
Sävel & Jyrki Nurminen
Radisson Blu Tähtitanssit 20:00--00:30, 15 €
Johanna Pakonen, Onnenkerjäläiset
Raittiustalo 12:00--15:45, 10 €
Duo Sami Soininen & Sami Soininen & Katja Karila
Kylpylähotelli Rauhalahti
Fernet & Tomi Markkola
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Taikakuu, Tanssiorkesteri Kaiho, avajaiset, avajaiset
Ruoveden urheilutalo
Jussi Anteron yhtye
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 18 €
Aki Samuli & Love, Reeta Saranpää & Lumo, Hurma
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Teuvo Vuoti
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--00:30, 13 €
Toni Jaatinen Band
Tanhuhovi 19:00--24:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 15 €
Markku Harjunpää
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Toejoen seurojentalo
Voitto Takanen
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Jussi Roponen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 15 €
Tulipunaruusut, naistentanssit, naistentanssit
Valtatie 2 20:00--01:00
Diesel & Markku Aro
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala)
Sari Turpeinen
Rav. Shamrock, Peltolantie 2, Tikkurila (Vantaa)
18:00--21:15 tanssikurssi: salsa alkeet/perustaso, 1h 10e (Sabor, eläkel. ja työttömät 9e, opisk. 7e), 2h 15e(13e/10e), 3h 20e(17e/12e), Roly Gonzalez, BailaMas

Seuraava tanssipäivä ke 1.5.2019