Edellinen tanssipäivä pe 26.4.2019

Lauantai 27.4.2019

Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Jarno Kokko, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Kaiho
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Ässät
Härmän Kylpylä
Teflon Brothers
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 12 €
Jarmos-yhtye
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Myrskylyhty, Mikko Mäkeläinen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Köpi Koski ja Projekti, Keijo Rahnasto & Titan
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 €
Saija Tuupanen & eXmiehet
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 €
Quattro & Kalle Jussila
Kellon ns 20:00--00:30, 12 €
Hannu Viitala, Sari Turpeinen
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Jussi Roponen
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 15 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Ravintola Kivitippu 15 €
Juhamatti & Rosalie
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Tosimiehet
Viihderavintola Las Palmas
Yölintu
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 €
Duo Matias ja Pentti Nordström
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 10 €
Petri Forsmanin yhtye, Petri Forsman
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Souvarit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Onnentähti, Nina Åkerman
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--23:30, 17 €
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 €
Valentin & Afrikan tähti
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Pesäkallio 20:00--01:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Jarno Itkonen duo
Kylpylähotelli Rauhalahti
Kaukolasipartio
Lomakeskus Revontuli 20:30--00:30, 16 €
Sinitaivas
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 18 €
Energia & Teemu Roivainen, Komiat
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 €
Astra
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 15 €
Hannu Hautaniemi
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Jyrki Nurminen, Sävel, Laila ja Olavi -kilpailun esikarsinta
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Tanssikeskus Tessu 19:00--23:45, 16 €
Onnenkerjäläiset, Vili Mustalampi
Toejoen seurojentalo
Harri Lehtonen & Silver
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 15 €
Amore & Leif Lindeman, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Hurma
Valtatie 2 20:00--02:00
Taikakuu, Karavaani & Heidi Pakarinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Keijo Nurmen yhtye
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Wire & Ari Lavu
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 14 €
Tiina Karhu
Käpylän ammattikoulu, K (Helsinki)
15:30--17:30 tanssikurssi: argentiinalaisen tangon jatkokurssi, 20/15 euroa yksi, 35/25 molemmat, Nadia y Daniel, Helsingin tanssikurssit
13:00--15:00 tanssikurssi: argentiinalaisen tangon peruskurssi, 20/15 euroa yksi, 35/25 molemmat, Nadia y Daniel, Helsingin tanssikurssit
Pohjolankatu 29 (Joensuu)
14:00--16:00 tanssikurssi: suljetun otteen perusteet perusteista, 15 e, Päivi Hämäläinen, Time Steps
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
13:30--16:15 tanssikurssi: fusku edistyneet, Antti Törmänen
10:00--12:45 tanssikurssi: cha cha cuban style cha chan perusteet hallitseville, Antti Törmänen
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä)
10:00--15:30 tanssikurssi: salsa, perustekniikka, parin välinen yhteys, vienti, seuraaminen alkeisjatko-keskitaso, 30/40e ja 40/50e, Matias Löyttyniemi, Kestävät

Seuraava tanssipäivä su 28.4.2019