Edellinen tanssipäivä pe 19.4.2019

Lauantai 20.4.2019

Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--04:00, 20 euroa
Petri Nygård, Portion Boys, Pasi ja Anssi
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Energia & Teemu Roivainen, Etiketti & Antti Ahopelto
Haaparannan kansantalo 17:00--21:00, 14 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Amore & Leif Lindeman
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Hannu Mustonen, Veijarit
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--00:30, 12 euroa
Tuovilat
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Charlies
Ikaalisten kylpylä 18 euroa
Charles Plogman, Rosette
Jämsä Paviljonki
Norolan Pojat
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Finlanders, Tanssiorkesteri Luxus
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Ari Lavu & Wire, Heidi Pakarinen & Karavaani
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Kellon ns (Oulu)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Tomi Markkola & Fernet
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 15 euroa
RM Bilebändi
Käenkoskikeskus (Parkano) 15 euroa
Velleri
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Ässät
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Teemu Harjukari
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
J. Eskelinen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 16 euroa
Diesel & Markku Aro
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Souvarit, Komiat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Tulipunaruusut
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Sinitaivas, Lumo & Reeta Saranpää
Guesthouse Petra (Juuka) 10 euroa
Teo Turunen
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Toni Jaatinen Band
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja) 10 euroa
Juhani Virta orkestereineen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 21:00--01:00, 15 euroa
Suvi Karjula & In the Mood
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 18 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Lemmenlautta
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Mysteeri & Mikko Tapio
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Sami Rosholm duo
Suomussalmen ns 20:00--00:30, 13 euroa
Merja Juutinen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Onnenkerjäläiset
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Quattro & Kalle Jussila, Fernanda
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45
Omega & Eija Kantola
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 13 euroa
Timo Kallio duo
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Tenho & Jarno Kokko, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Tanssiorkesteri Kaiho
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:30, 15 euroa
Amorio, Johanna Debreczeni