Edellinen tanssipäivä pe 12.4.2019

Lauantai 13.4.2019

Aronkeidas 22:00--04:00, 20 €
Stratovarius, Antti Railio
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Tiina Räsänen, Petri Hervanto, Tuomas Salminen
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Pelikaanit & Kari Ahola
Härmän Kylpylä
Samuli Edelmann, Orkestra Suora lähetys, Keijo Taivainen, yhtyeineen
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 12 €
SucCee, Sari Hellsten
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Nina Åkerman, Onnentähti
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Arto Nuotio & Maria Tyyster & Sunset, Jarkko Yli-Sikkilä & Maestrot
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 €
Hurma
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Kellon ns 20:00--00:30, 12 €
Maximus
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Wire & Ari Lavu
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 15 €
VanhaSuora, Esa Nummela
Ravintola Kivitippu 5 €
Niina, The Beat Callers
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Euroset
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 €
Kunnon Houseband
Kuntotalo 20:00--00:30
Fernet & Tomi Markkola
Viihderavintola Las Palmas
Taikakuu
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 €
Eripojat
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
Sinitaivas
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 16 €
Tulipunaruusut
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Narrit, Ari Tamminen
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--01:00, 17 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 €
Lasihelmi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Benjamin Enroth
Pesäkallio 20:00--01:00
Karavaani & Heidi Pakarinen
Puistonkulma 10 €
Teuvo Vuoti
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Kylpylähotelli Rauhalahti
Amanda, Niko Mäenpää, Tähtikuvio
Lomakeskus Revontuli 17 €
Happoradio
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 15 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Pekkaniskan Pojat, Jyrki Nurminen & Sävel
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki) 22:00--01:30, 16 €
Tommi Soidinmäki & Vastakaiku
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 €
Sami Rosholm trio
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Helminauha
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Pasi Kivimäki & N.Y.T., Tenho & Jarno Kokko
Tanssikeskus Tessu 19:00--23:45, 15 €
Lemmenlautta
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Pasi Suikkanen trio, Pasi Suikkanen, Merja Ranta
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 13 €
Ippe Mansikan orkesteri
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 15 €
Energia & Teemu Roivainen, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Finlanders
15:30--17:30 tanssikurssi: rumba-bolero alkesijatko, keski, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
11:00--15:15 tanssikurssi: bugg kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Valtatie 2 20:00--02:00
Horizone & Matti ja Teppo, Lumo & Reeta Saranpää
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Corona & Jarkko Ylinen
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Ramona
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 14 €
Hannu Hautaniemi
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Aino Niemi, Helmi-orkesteri
Käpylän ammattikoulu, Kullervonkatu 11 (Helsinki)
15:45--17:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotaso, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
13:45--15:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotaso, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
12:00--13:30 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotaso, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
10:00--16:00 tanssikurssi: tango alkeisjatkosta eteenpäin, 70e/vkl, 40e/pv, Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Pyrkivä
11:00--16:00 tanssikurssi: rumba bolero päivä keskitaso/jatko, Susa Matson, Sekahaku
Roution koulu (Lohja)
15:15--17:15 tanssikurssi: west coast swing alkeisjatko, 15, Rake Salo, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
13:00--15:00 tanssikurssi: west coast swing alkeet, 15, Rake Salo, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
10:30--12:30 tanssikurssi: fusku alkeisjatko, 15, Rake Salo, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry

Seuraava tanssipäivä su 14.4.2019