Edellinen tanssipäivä su 7.4.2019

Maanantai 8.4.2019

Härmän Kylpylä
Essex Beat
19:45--21:00 tanssikurssi: kävelyhumppa perusteet 1, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
18:15--19:30 tanssikurssi: tango perusteet 1, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 €
Anna-Liisa Räsänen
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 €
Pertti Niemi & Odessa
Pirtti 12:00--15:45, 10 €
Voitto Takanen, kahvitarjoilu, kahvitarjoilu
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 17 €
Souvarit
Summan Pirttilä
Terässiipi & Jarmo Ranta
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
19:30--21:00 tanssikurssi: valssi alkeiskurssi, 8€ /kerta /jäsen tai 75€ /kausi /jäsen, Terho ja Päivi Konttinen, Tanssin Ilo ry
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
19:45--21:15 tanssikurssi: boogie woogie perusteet, Jasu Rannikko ja Salla Dahlén, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: latinomix solo, Brian Ramos, Sekahaku
Kivistön työväentalo
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa keskitaso 1, 3/6/9e, kurssipassi, Jaana ja Juha, Kestävät
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa keskitaso 1, 3/6/9e, kurssipassi, Jaana ja Juha, Kestävät
Käpylän Työväentalo, Vipusentie 19 (Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: tango perusteet-keskitaso, 9€/jakso, Joonas Kainulainen, Tanssikoulu Antti Törmänen
Luovin Sali, Käsämä (Liperi)
18:45--20:45 tanssikurssi: tango alkeis/alkeisjatko, Liperin lavatanssijat ry
Malmin työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: cha-cha, rumba-bolero, hidas lavafoksi alkeisjatko / jatko 2 - 3, 1h/12€ 2h/20€ 3h/24€. Etuasiakashinta 1h/10€ 2h/18€ 3h/20€, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Nummenkylän koulu (Lohja)
18:30--20:15 tanssikurssi: cha cha alkeet, Lohjan lavatanssijat
Porvoon Palokunnantalo (Porvoo)
18:00--20:45 tanssikurssi: cha cha alkeet 18-19:15 ja alkeisjatko 19:30-20:45, 10 e/ kurssi, molemmat 18 e, Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
18:00--20:45 tanssikurssi: cha cha alkeet 18-19:15 ja alkeisjatko 19:30-20:45, 10 e/ kurssi, molemmat 18 e, Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
Pyrkivä
14:30--16:30 tanssikurssi: fusku 60 + perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:00--21:30 tanssikurssi: cha cha keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:15--19:45 tanssikurssi: foksi perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
17:00--18:00 tanssikurssi: bugg nuoret alle 25v.perusteet/keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: foksi, fusku alkeet, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Seudun Ammattiopiston liikuntasali, Taitajankatu 6. Käynti liikuntasaliin tapahtuu takaovelta. (Salo)
19:30--21:00 tanssikurssi: fusku keskitaso, Jyrki Keisala, Salon Seuratanssiklubi ry
18:00--19:30 tanssikurssi: bachata perusteet / keskitaso, Jyrki Keisala, Salon Seuratanssiklubi ry
Sepänsali
19:30--21:00 tanssikurssi: rumba bolero jatkoryhmä, 7 €, Tuija, PoKaTa ry
18:00--19:30 tanssikurssi: jive alkeisryhmä, 7 €, Tuija, PoKaTa ry
Sompion koulu (Kerava)
18:00--21:00 tanssikurssi: hidas valssi, hitaat keskitaso, Hanna Tuominen, Taitokolmio ry
Tornipolku 10 (Gammelbackan ostoskeskus, ent. apteekki) (Porvoo)
19:30--21:00 tanssikurssi: salsa jatkotaso/edistyneet, 15 euroa, 25 euroa/pari, Roly Gonzalez, BailaMas
18:00--19:30 tanssikurssi: salsa alkeet/perustaso, 15 euroa, 25 euroa/pari, Roly Gonzalez, BailaMas
Työväentalo (Loimaa)
18:30--20:30 tanssikurssi: bugg kuviot keskitaso, Petteri Björkbom, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä ti 9.4.2019