Edellinen tanssipäivä la 6.4.2019

Sunnuntai 7.4.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 16:00--20:00, 12 €
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Hälläpirtti (Kyröskoski, Hämeenkyrö)
Tuulikki Järvi
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Iisalmen harmonikat, Tiina Karhu
Kalliohovi 15:00--19:00, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kisakaari 17:00--21:30, 15 €
Energia & Teemu Roivainen
Kivistön työväentalo 17:00--22:00, 15 €
Tulipunaruusut
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 €
Juhani Rautiainen
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 15 €
Saija Tuupanen & eXmiehet
Nivalan ns (Nivala) 19:00--23:00, 10 €
Arja Havakka
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 17:00--21:30, 15 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Pesäkallio 15:00--18:00
Anna-Liisa Räsänen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 15 €
Myrskytuuli
Lomakeskus Revontuli 14:00--17:30, 10 €
Janne Ikonen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 15 €
Amore & Leif Lindeman
Ruskotalo (Rusko) 17:00--21:00, 15 €
FBI-beat, Etiketti & Antti Ahopelto
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 17:00--21:00, 14 €
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit, naistentanssit
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 €
Unelmavävyt trio
Lyseon lukio (Joensuu)
14:00--17:15 tanssikurssi: jatsifoksi, tangobolero alkeisjatko, 15 e / 25 e (seurat - 5 e), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
14:00--17:15 tanssikurssi: jatsifoksi, tangobolero alkeisjatko, 15 e / 25 e (seurat - 5 e), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: jive alkeisjatko / jatko 1 ja 2, Kurssi-ilta 25€.Etuasiakashinta 22€, JUTTA HELENIUS, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: valssi perusteet 1, 3/6/9e, kurssipassi, Sami ja Tanja, Kestävät
Pyrkivä
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--18:30 tanssikurssi: lattarivaparit, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
17:00--18:00 tanssikurssi: kizomba perusteista alkaen, Arja Lukka, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: jive tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Urheilutalo, Perniöntie 7 (käynti keltaisen rakennuksen etuovesta) (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Milla Rauma Eeva-Mari Salminen Olli ja Marja Sillanpää, Salon Seuratanssiklubi ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:00--19:00 tanssikurssi: valssit, rumba-bolero kuviopankki perus/keski/jatkotaso, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
17:30--19:45 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, keskitaso/haastava, haastava, Jussi Kaksonen, Suomen Media & Action Oy
15:00--17:15 tanssikurssi: cha cha perusteet, perusteet/keskitaso, Jussi Kaksonen, Suomen Media & Action Oy
Viialan Työväentalo (Akaa)
10:30--15:00 tanssikurssi: rockabilly kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: tango alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 8.4.2019