Edellinen tanssipäivä pe 5.4.2019

Lauantai 6.4.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Riskit Herrat & Mervi Kovero
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Finlanders, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
VanhaSuora & Esa Nummela, Komiat
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Vetonaula
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Norolan Pojat & Aki Hietala
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--00:30, 12 €
Valentin & Afrikan tähti
Härmän Kylpylä
Charles Plogman, Rosette
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 29 €
Vesala, Stig, Jimmy Cola
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 16 €
Yölintu
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Jarno Kokko, Eki Jantunen, Mutkattomat
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 15 €
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 €
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Ari Salo
Kellon ns 20:00--00:30, 15 €
Mika Jefremoff
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 15 €
Tulipunaruusut
Ravintola Kivitippu 12 €
Jarkko Yli-Sikkilä, Maestrot
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Casanova & Sami Rosholm
Kuntotalo 20:00--00:30
FBI-beat, Lumo & Reeta Saranpää
Viihderavintola Las Palmas
Marita Taavitsainen
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Roulette, Virpi Piippo
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
Hurma
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 10 €
Sakke Kotilainen & Focus
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola, Sävel & Jyrki Nurminen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Helminauha
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Amore & Leif Lindeman
Oriveden Taisto (Orivesi)
Jussi Anteron yhtye
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Antti Ahopelto
Pesäkallio 20:00--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Pintamon kyläseuran talo 21:00--01:00, 15 €
Ässät
Raahen työväentalo (Raahe) 12 €
Mari Ylikärppä
Kylpylähotelli Rauhalahti
Amorio, Johanna Debreczeni
Lomakeskus Revontuli 20:30--00:30, 18 €
Souvarit
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 15 €
Hannu Hautaniemi
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 15 €
Titanic, Tuula Heikkilä
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Jarkko Honkanen & Taiga, Nina Åkerman & Onnentähti
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Tommi Seppänen
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 €
Euroset
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--24:00, 12 €
Leila Riihijärvi
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--24:00, 10 €
Seniorifestivaali & Unto Mononen -näytelmä 25€, Jarno Itkonen, Pientä unelmaa
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Juhamatti, Jari Puhakka Band & Kaija Lustila, Susanna Heikki, Kalle Jussila
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 13 €
Jade's band
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 14 €
Graniitti & Rainer Bollström, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Horizone, Matti ja Teppo
Valoharju 19:00--22:30, 12 €
Duo Kasino
Valtatie 2 20:00--02:00
Sinitaivas, Energia & Teemu Roivainen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Saturnus & Anu Keronen
Käpylän ammattikoulu, Kullervonkatu 11 (Helsinki)
15:00--17:00 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon peruskurssi, 15/10 euroa, Kari ja Pirkko Smura, Helsingin tanssikurssit
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
11:00--14:15 tanssikurssi: tango, bugg lyhytkurssi: alkeisjatko. ilmoittaudu!, Hannu ja Kirsi Haavisto, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Tanssikeskus Tessu
14:30--16:00 tanssikurssi: chacha keskitaso, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
12:45--14:15 tanssikurssi: chacha perusteet/ keskitaso, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
11:00--12:30 tanssikurssi: chacha perusteet, 12,00 €, Antti-Ville Heikkilä
Viialan Työväentalo (Akaa)
10:30--17:45 tanssikurssi: rockabilly alkeet, alkeisjatko/jatko, Tommi ja Pirjo Koivula, jarmo Soini, Mila Auvinen, Juha Martikainen, Niina Kuuliainen, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä su 7.4.2019