Edellinen tanssipäivä la 30.3.2019

Sunnuntai 31.3.2019

Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
14:30--16:00 tanssikurssi: rumba-bolero alkeisjatko, 10€ /kerta /jäsen tai 70€ /kausi /jäsen, Ulpu Jarva, Tanssin Ilo ry
16:15--17:45 tanssikurssi: rumba-bolero jatko, 10€ /kerta /jäsen tai 70€ /kausi /jäsen, Ulpu Jarva, Tanssin Ilo ry
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää)
11:00--15:00 tanssikurssi: salsa lähtee perusteista edeten reippaasti, 20€ jäsen 35€ ei jäsen, Guillermo Zayas, Hyvinkään Hymyhuulet ry
11:00--15:00 tanssikurssi: salsa lähtee perusteista edeten reippaasti, 20e jäsen/ei jäsen 35e, Guillermo Zayas, Hyvinkään Hymyhuulet ry
Kyntäjäntupa
11:00--16:00 tanssikurssi: fusku, rumba bolero, bugg keskitaso/jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: fusku alkeisjatko / jatko 1-2, 1h/12€, 2h/20€. Etuasiakashinta 1h/10€, 2h/18€, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Hotelli Pikku-Syöte
10:00--17:00 tanssikurssi: hidas valssi, salsa jatko, 60e/vkl, 35e/pv ja 20e/laji, Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: salsa perusteet 3, 3/6/9e, kurssipassi, Jaana ja Juha, Kestävät
Pyrkivä
17:00--18:00 tanssikurssi: kizomba perusteista alkaen, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--18:30 tanssikurssi: lattarivaparit, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arja Lukka, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: rumba-bolero tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Urheilutalo, Perniöntie 7 (käynti keltaisen rakennuksen etuovesta) (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Milla Rauma Eeva-Mari Salminen Olli ja Marja Sillanpää, Salon Seuratanssiklubi ry
Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
17:00--18:50 tanssikurssi: cha cha perusryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
19:00--20:50 tanssikurssi: salsa keskiryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:00--19:00 tanssikurssi: cha cha kuviopankki, hidas valssi perus/keski/jatkotaso, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
15:00--17:15 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, perusteet/keskitaso, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
17:30--19:45 tanssikurssi: salsa keskitaso, keskitaso/haastava, haastava, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: kävelyhumppa alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 1.4.2019