Edellinen tanssipäivä la 30.3.2019

Sunnuntai 31.3.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 €
Amor-kvartetti & Aino Niemi
Haapaveden nuorisotalo (Haapavesi) 18:00--21:30, 10 €
Sirpa Ahola
Monitoimitalo Honkala
J. Eskelinen
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää)
16:00--20:00 Tanssin Taika & Harri Nuutinen
11:00--15:00 tanssikurssi: salsa lähtee perusteista edeten reippaasti, 20€ jäsen 35€ ei jäsen, Guillermo Zayas, Hyvinkään Hymyhuulet ry
11:00--15:00 tanssikurssi: salsa lähtee perusteista edeten reippaasti, 20e jäsen/ei jäsen 35e, Guillermo Zayas, Hyvinkään Hymyhuulet ry
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Eripojat
Kalliohovi 15:00--19:00, 15 €
Helminauha
Kellon ns 14:00--18:00, 8 €
Raimo Laamanen
Kisakaari 17:00--21:30, 15 €
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Kivistön työväentalo 17:00--22:00, 15 €
Rainer Friman, Rainer Bollström
Koskelankylän Valo (Koskela, Oulu)
Afrikan tähti, Matti Ojala
Kurun seuratalo
Jussi Anteron yhtye
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 17:00--21:30, 14 €
Pekkaniskan Pojat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 15 €
Kalle Jussila
Pyrkivä
Juha Simola
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--18:30 tanssikurssi: lattarivaparit, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
17:00--18:00 tanssikurssi: kizomba perusteista alkaen, Arja Lukka, Sekahaku
Raittiustalo 18:00--22:00, 10 €
Jone Sallanen duo, Pertti Väyrynen, Pirjo Kartano
Kylpylähotelli Rauhalahti
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 15 €
Royal Sound, Teijo Lindström
Ruskotalo (Rusko) 17:00--21:00, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Savelan ns 10 €
JP-viihde, pullakahvitarjoilu, pullakahvitarjoilu
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 12 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Väinölä (Voltti, Kauhava) 17:00--20:30, 12 €
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
16:15--17:45 tanssikurssi: rumba-bolero jatko, 10€ /kerta /jäsen tai 70€ /kausi /jäsen, Ulpu Jarva, Tanssin Ilo ry
14:30--16:00 tanssikurssi: rumba-bolero alkeisjatko, 10€ /kerta /jäsen tai 70€ /kausi /jäsen, Ulpu Jarva, Tanssin Ilo ry
Kyntäjäntupa
11:00--16:00 tanssikurssi: fusku, rumba bolero, bugg keskitaso/jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: fusku alkeisjatko / jatko 1-2, 1h/12€, 2h/20€. Etuasiakashinta 1h/10€, 2h/18€, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Hotelli Pikku-Syöte
10:00--17:00 tanssikurssi: hidas valssi, salsa jatko, 60e/vkl, 35e/pv ja 20e/laji, Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: salsa perusteet 3, 3/6/9e, kurssipassi, Jaana ja Juha, Kestävät
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: rumba-bolero tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Urheilutalo, Perniöntie 7 (käynti keltaisen rakennuksen etuovesta) (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Milla Rauma Eeva-Mari Salminen Olli ja Marja Sillanpää, Salon Seuratanssiklubi ry
Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
19:00--20:50 tanssikurssi: salsa keskiryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
17:00--18:50 tanssikurssi: cha cha perusryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:00--19:00 tanssikurssi: cha cha kuviopankki, hidas valssi perus/keski/jatkotaso, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
17:30--19:45 tanssikurssi: salsa keskitaso, keskitaso/haastava, haastava, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
15:00--17:15 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, perusteet/keskitaso, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: kävelyhumppa alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 1.4.2019