Edellinen tanssipäivä pe 29.3.2019

Lauantai 30.3.2019

Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Timo Kallio duo, Saija Tuupanen & eXmiehet
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Sinitaivas, Tähtikartta
Härmän Kylpylä
Jade's band
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 16 €
Antti Ahopelto & Etiketti
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 16 €
A. Aallon rytmiorkesteri
Jämsä Paviljonki (Jämsä)
Ässät
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Joonas Erkkilä, Unelma, Nelostie & Jaska Mäkynen
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 19:00--22:30, 10 €
Ake Pääkkö
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 10 €
Nina Åkerman & Onnentähti
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 €
Sami Rosholm & Casanova
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 15 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Pentti Kuparinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 €
Kunnon Houseband
Kuntotalo 20:00--00:30
Amore & Leif Lindeman
Viihderavintola Las Palmas
Esa Nummela, VanhaSuora
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--01:30
Henkka ja Kulkurit, Eija Kantola
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 €
Tiina Karhu, Antti Kemppainen
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
Tulipunaruusut
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--24:00, 15 €
Sunset & Arto Nuotio
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Pertti Niemi & Odessa
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 €
Sari Turpeinen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Aino Niemi
Pesäkallio 20:00--01:00
Sävel & Jyrki Nurminen
Pyrkivä
20:30--23:30 Vili Mustalampi
19:00--20:00 tanssikurssi: salsa perusteet, 15/13 €, sisältyy tanssilipun hintaan, Brian Ramos, Sekahaku
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Esko Sartolahden yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti
Petri & Pettersson Brass, Rakkauden ammattilaiset
Lomakeskus Revontuli 20:30--00:30, 15 €
Hurma
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 15 €
Royal Sound, Aki Samuli
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Karavaani & Heidi Pakarinen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 €
Mika Lappalainen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Seuratanssin SM-kilpailut, yleisöllä vapaa pääsy, Ari Lavu & Wire
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Helminauha
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Karelia Beat
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 13 €
Jussi Roponen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 14 €
Taiga & Jarkko Honkanen, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Taikakuu
Valtatie 2 20:00--02:00
Fernet & Tomi Markkola, Tanssiorkesteri Kaiho
Viirin seurojentalo 20:30--00:30, 12 €
Tuovilat
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Voitto Takasen yhtye
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Wähäkosket
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 14 €
Jarno Itkonen & Pientä unelmaa
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Jarno Kokko, Mika Sihvolan orkesteri
Nick's Dancing, Vesijärvenkatu 30 (Lahti)
13:30--17:00 tanssikurssi: west coast swing alkeista edeten, 30 €, Hanna Tuominen, Saara Tuikkala
Hotelli Pikku-Syöte
10:00--17:00 tanssikurssi: rumba, fusku jatko, 60e/vkl, 35e/pv ja 20e/laji, Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Työväentalo
11:00--16:00 tanssikurssi: tangopäivä, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä su 31.3.2019