Edellinen tanssipäivä la 23.3.2019

Sunnuntai 24.3.2019

Lomakeskus Revontuli
Minna Äikäs(vanha tieto), Minna Äikäs band(vanha tieto)
Tanssiurheilukeskus Cava
11:00--15:30 tanssikurssi: salsa, chacha, Matias Löyttyniemi, Taitokolmio ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
16:15--17:45 tanssikurssi: cha-cha jatko, 10€ /kerta /jäsen tai 70€ /kausi /jäsen, Iiris Pääsky-Monola, Tanssin Ilo ry
14:30--16:00 tanssikurssi: cha-cha alkeisjatko, 10€ /kerta /jäsen tai 70€ /kausi /jäsen, Iiris Pääsky-Monola, Tanssin Ilo ry
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: fusku selkeä perusopetus / alkeisjatko, 1h/12€, 2h/20€. Etruasiakashinta 1h/10€, 2h/18€, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Paloaukean koulu, Ylämylly (Liperi)
16:00--18:00 tanssikurssi: salsarueda, Liperin lavatanssijat ry
Palojärven Lomakeskus
10:00--14:30 tanssikurssi: wanha tango, argentiinalainen tango leiri tangon palo: ilmoittautuminen ja ohjelma kts www.tanssikansa.fi, 45 e /35 e/ molemmat päivät 70 e, Juhani Tahvanainen, Niina Krook, Emilio Cornejo, Tanssikoulu Wanha Maestro
10:00--14:30 tanssikurssi: wanha tango, argentiinalainen tango tangon palo: ilmoittautuminen ja ohjelma kts www.tanssikansa.fi, kts www.tanssikansa.fi, Juhani Tahvanainen, Nina Krook, Emilio Cornejo, Tanssikoulu Wanha Maestro
Pohjolankadun sali, Pohjolankatu 29 (Joensuu)
12:00--15:00 tanssikurssi: rumba-bolero, cha cha perusteista alkaen, 12e/laji, 20e/pvä, 35e/vkl, Päivi Hämäläinen, Time Steps
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: salsa perusteet 2, 3/6/9e, kurssipassi, Jaana ja Juha, Kestävät
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: salsa tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Urheilutalo, Perniöntie 7 (käynti keltaisen rakennuksen etuovesta) (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Milla Rauma Eeva-Mari Salminen Olli ja Marja Sillanpää, Salon Seuratanssiklubi ry
Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
19:00--20:50 tanssikurssi: bugg keskiryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
17:00--18:50 tanssikurssi: cha cha perusryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:00--19:00 tanssikurssi: fusku, hitaat perus/keski/jatkotaso, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
17:30--19:45 tanssikurssi: hitaat keskitaso, keskitaso/haastava, haastava, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
15:00--17:15 tanssikurssi: tango perusteet, perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: jenkka alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 25.3.2019