Edellinen tanssipäivä la 16.3.2019

Sunnuntai 17.3.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Haapaveden nuorisotalo (Haapavesi) 18:00--21:30, 10 €
Trio Tuhkala
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 16:00--20:00, 12 €
Tanssiorkesteri Kaiho
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Erkki Kärkkäinen, Risto Nissinen
Kalliohovi 15:00--19:00, 15 €
Amore & Leif Lindeman
Kisakaari 17:00--21:30, 15 €
Tulipunaruusut
Kivistön työväentalo 17:00--22:00, 15 €
Tähtivyö, Erkki Mustikkamäki
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 €
Jussi Roponen
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 17:00--21:30, 14 €
Royal Sound & Teijo Lindström
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 15 €
Sami Rosholm & Casanova
Lomakeskus Revontuli 14:00--17:30, 10 €
Duo Septimi
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
20:00--23:30 Taiga & Jarkko Honkanen
16:30--19:30 tanssikurssi: fusku alkeet, jatko 1 ja 2, 1h 12€, 2h 20€, 3h 24€, kanta-asiakashinnat 1h 10€, 2h 18€, 3h 22€, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
Ruskotalo (Rusko) 17:00--21:00, 15 €
Tsuubiduu & Sebastian Ahlgren
Savelan ns 18:00--22:00, 10 €
Teuvo Vuoti, pullakahvitarjoilu, pullakahvitarjoilu
Sepänsali
Anna-Liisa Räsänen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 €
Neloset
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 €
Henkka ja Kulkurit
Väinölä (Voltti, Kauhava) 17:00--20:30, 12 €
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Tanssikoulu Lasikenkä
10:00--16:30 tanssikurssi: tango, k-humppa, slow fox alkeet, alkeisjatko (linkin takaa lisätiedot -->), 9(8) euroa/2h ja 5(4) euroa /1h, Jaana Jokinen ja Outi Tonteri, Tanssikoulu Lasikenkä
Orimattilan Kehräämö, Pakaantie 1 (Orimattila)
11:00--16:30 tanssikurssi: tango, cha cha harrastajat ja konkarit, 65 €/2 päivää 40 €/päivä 25 €/laji, Saara Tuikkala ja Janica Saarni, Saara Tuikkala
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: salsa perusteet 1, 3/6/9e, kurssipassi, Jaana ja Juha, Kestävät
Pyrkivä
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--18:30 tanssikurssi: lattarivaparit, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
17:00--18:00 tanssikurssi: bachata perusteista alkaen, Arja Lukka, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: masurkka tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Urheilutalo, Perniöntie 7 (käynti keltaisen rakennuksen etuovesta) (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Milla Rauma, Salon Seuratanssiklubi ry
Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
19:00--20:50 tanssikurssi: fusku keskiryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
17:00--18:50 tanssikurssi: rumba-bolero perusryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:00--19:00 tanssikurssi: bugg vienti, seuranta, masurkka valssilla perus/keski/jatkotaso, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
17:30--19:45 tanssikurssi: hidas bugg keskitaso, keskitaso/haastava, haastava, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
15:00--17:15 tanssikurssi: bugg perusteet, perusteet/keskitaso, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
Tanssikeskus Tessu
14:30--16:00 tanssikurssi: salsa jatko, 15,00, Antti-Ville Heikkilä
12:45--14:15 tanssikurssi: salsa jatko, 15,00, Antti-Ville Heikkilä
11:00--12:30 tanssikurssi: salsa keskitaso, 15,00, Antti-Ville Heikkilä
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: salsa alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 18.3.2019