Edellinen tanssipäivä pe 15.3.2019

Lauantai 16.3.2019

Aronkeidas 22:00--04:00, 16 €
Skädäm, Laurell & Frogley duo
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, KinoJake
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Tukkijätkät
Härmän Kylpylä
Mikko Takala, Reissarit
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 14 €
Playa Band
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Jämsä Paviljonki (Jämsä)
Sami Rosholm & Casanova
Järvenpään seuratalo (Järvenpää) 18:00--22:00, 10 €
Raimo Turtiainen ja Pojat, Raimo Turtiainen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Leif Lindeman & Amore, Rosette & Charles Plogman
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 €
Markku Aro & Diesel
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 15 €
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Kellon ns 20:00--00:30, 12 €
Valentin & Afrikan tähti
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 15 €
Mika Sihvolan orkesteri & Jarno Kokko
Kivistön työväentalo 19:00--23:30, 15 €
Lumumba, Pasi Kaunisto
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Teuvo Vuoti
Kuntotalo 20:00--00:30, 15 €
Sinitaivas, Omega & Eija Kantola
Viihderavintola Las Palmas
Kari Vepsä
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 €
Arto Kivekäs
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Köpi Koski ja Projekti
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
FBI-beat
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 10 €
Sarastus
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Sunset & Arto Nuotio
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Kalevi Suntila, Jussi Roponen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Finlanders, Lumo & Reeta Saranpää
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 €
Mika Jefremoff
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Heidi Pakarinen
Pesäkallio 20:00--01:00
Souvarit
Kylpylähotelli Peurunka
Minna Äikäs, Minna Äikäs band
Puistonkulma 10 €
Duo Pekka Roiko
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Tosimiehet
Kylpylähotelli Rauhalahti
Agents, Ville Valo
Lomakeskus Revontuli 15 €
Kake Randelin
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 15 €
Ässät
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Tapani Kansa & Pertti Jalosen orkesteri, Helminauha
Kylpylähotelli Summassaari 15 €
Taikakuu, Juha Metsäperä
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 €
Tapani Heinonen & Raimo Kukkonen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Lemmenlautta
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Onnenkerjäläiset, Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Tanssikeskus Tessu 19:00--23:45, 16 €
Tulipunaruusut
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Henkka ja Kulkurit
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 14 €
Etiketti & Antti Ahopelto, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli 20:30--01:00, 16 €
Maxells, Hannu Luostarin yhtye
Valtatie 2 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Sävel & Jyrki Nurminen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Pepe Enroth
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 18:00--20:00, 20 €
Kauko Simonen, J. Eskelinen, Kalle Jussila
laaksontie liikunta- ja tanssisali (Pieksämäki)
13:00--18:00 tanssikurssi: lindy hop alkeet, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Orimattilan Kehräämö, Pakaantie 1 (Orimattila)
11:00--18:00 tanssikurssi: hidas valssi, rumba-bolero harrastajat ja konkarit, 65 €/2 päivää 40 €/päivä 25 €/laji, Saara Tuikkala ja Janica Saarni, Saara Tuikkala
Pyrkivä
11:00--16:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango, Marjo Kiukaanniemi&Timo Hakkarainen, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
11:00--14:15 tanssikurssi: valssit, fusku lyhytkurssi: alkeisjatko. ilmoittaudu!, Hannu ja Kirsi Haavisto, Tanssiurheiluseura Rolling ry

Seuraava tanssipäivä su 17.3.2019