Edellinen tanssipäivä pe 8.3.2019

Lauantai 9.3.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 €
Quattro & Kalle Jussila
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Tomi Markkola, Ippe Mansikan orkesteri
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Taikakuu, Helminauha
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Jarno Kokko
Lomakeskus Huhmari
Hannu Hautaniemi
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--00:30, 12 €
Kuunhopea & Sari Koivikko
Härmän Kylpylä
Michael Monroe
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 29 €
Sanni Kurkisuo, Petra, Kakkupojat
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
19:00--00:30 Sinitaivas, Weranta
17:00--18:30 tanssikurssi: iskelmätanssi helppo, mukava tanssi iskelmämusiikkiin, 15 e / laji tai molemmat 25 e (käteinen tai smartum setelit), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
15:00--16:30 tanssikurssi: wanha tango perusteista alkaen kuvioihin, 15 e / laji tai molemmat 25 e (käteinen tai smartum setelit), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arimma, Tanssikoulu Wanha Maestro
17:00--18:30 tanssikurssi: iskelmätanssi mukava,helppo tanssi iskelmämusiikkiin, 15 e/jakso tai molemmat 25 e, Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
15:00--16:30 tanssikurssi: wanha tango perusteet alkuun ja jatketaan kuvioihin, 15 e/jakso tai 25 e molemmat lajit, Juhani Tahvanainen ja Tytti Arimma, Tanssikoulu Wanha Maestro
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Euroset
Kellon ns 20:00--00:30, 15 €
Ässät
Kemijärven VPK (Kemijärvi)
Duuriseiska
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 15 €
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Kuntotalo 20:00--00:30
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Viihderavintola Las Palmas
Anne Mattila
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Jari Grek, Jake Niska
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
Taiga & Jarkko Honkanen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 10 €
Jade's band
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Mika Peltoniemi
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Wire & Ari Lavu
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Arto Nuotio, Antti Ahopelto, Maria Tyyster, tangomarkkinoiden esikarsinta, tangomarkkinoiden esikarsinta
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Leif Lindeman
Pesäkallio 20:00--01:00
Helmi-orkesteri
Guesthouse Petra 10 €
Timo Hacklin
Pintamon kyläseuran talo 21:00--01:00, 15 €
Sarmas
Kylpylähotelli Rauhalahti
Kari Hirvonen
Lomakeskus Revontuli 21:30--02:00, 22 €
J. Karjalainen
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 15 €
Wähäkosket
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Tanssiorkesteri Kaiho, Heikki Koskelo & Taivaankaari
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Duo Kasino
Kylpylähotelli Summassaari 15 €
Aste & Brädi
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 €
Astra
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--24:00, 13 €
Risto Nissinen & Antti Kemppainen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Nina Åkerman, Onnentähti, Viihteen ja hyvinvoinnin viikonloppu
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Tulipunaruusut, Lumumba & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Tanssikeskus Tessu 19:00--23:45, 16 €
Veijarit, Hannu Mustonen, In The Mood & Suvi Karjula
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 13 €
Elina H Band
Tulenliekki 10 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit, naistentanssit
Valtatie 2 20:00--01:00
Hurma
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Pyrstötähti
Väinölä (Voltti, Kauhava) 19:00--22:45, 15 €
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Rosalie, Veli Kuja-Halkola
Pohjolankadun sali (Joensuu)
14:15--17:00 tanssikurssi: fusku alkeisjatko,keskitaso, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
11:00--13:45 tanssikurssi: bugg alkeisjatko,keskitaso, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä su 10.3.2019