Edellinen tanssipäivä pe 22.2.2019

Lauantai 23.2.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 €
Veijarit & Mia Leivo & Benjamin Enroth
Alavieskan Viri (Alavieska)
Helminauha
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Leif Lindeman & Amore, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Omega & Eija Kantola, Aava
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 15:00--19:00, 12 €
Sarmas
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Saana Sassali
Lomakeskus Huhmari
Rosalie, Juhamatti
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--00:30, 12 €
Hannu Hautaniemi
Härmän Kylpylä
Tommys
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 12 €
Fernanda
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 10 €
Teemu Harjukari
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Roulette, Kauko Simonen
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:00--24:00, 13 €
Rannanpojat
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 0 €
Yksityistilaisuus
Kuntotalo 20:00--00:30
Taiga & Jarkko Honkanen, Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Viihderavintola Las Palmas
Eini, Boogie
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--01:30, 18 €
Hurma, Lemmenlautta
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
Diesel & Markku Aro
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 20:30--01:00, 15 €
Mikko Mäkeläinen, Myrskylyhty
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 €
Savannah, Timo Kallio
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--24:00, 15 €
Vesa Formunen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Väliaikainen
Pesäkallio 20:00--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Pintamon kyläseuran talo 21:00--01:00, 12 €
Captain, Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Rauhalahti
Tanssiorkesteri Kaiho
Lomakeskus Revontuli 20:30--00:30
Markus Törmälä & FBI-beat
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 15 €
Ässät
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 18 €
Souvarit, Jyrki Nurminen & Sävel
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Jarno Itkonen
Kylpylähotelli Summassaari 19:00--01:30, 7 €
Sunset & Arto Nuotiop, Maria Tyyster, tangomarkkinoiden esikarsinta, Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--24:00, 13 €
Pataässä
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Suvi Karjula & In The Mood
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Quattro & Kalle Jussila, Nina Åkerman
Tanssikeskus Tessu
19:00--23:45 Sinitaivas
15:00--18:00 tanssikurssi: hidas bugg, tango, hitaat, fusku kaikki tasot, Kari ja Merja Filpus, Jimmy Järvekqvist ja Noora Mononen, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
11:00--14:00 tanssikurssi: bugg, valssi, hidasvalssi, carolina shag kaikki tasot, Kari ja Merja Filpus, Jimmy Järvekqvist ja Noora Mononen, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Tulenliekki 14 €
Helmi-orkesteri, Aino Niemi, naistentanssit, naistentanssit
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 14 €
Karavaani & Heidi Pakarinen, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli 20:30--01:00, 16 €
Exodus, Dansdax
Valoharju 19:00--22:30, 12 €
Moonrise
Valtatie 2 20:00--02:00
Taikakuu, Lumo & Reeta Saranpää
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Esa Puutio ja Esanssi
Väinölä (Voltti, Kauhava) 19:00--22:45, 15 €
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Yötaivas, Maritza Parkkinen
Hotelli Anttolanhovi
10:00--15:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango saimaanrannan tango, alkeista jatkoon, la hinnat 15 e/jakso tai 45 e molemmat päivät (käteinen tai smartumsetelit), Nina Krook, Tanssikoulu Wanha Maestro
10:00--15:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango alkeista jatkotasoon, Nina Krook, Tanssikoulu Wanha Maestro
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Jorma Kääriäinen & Yhden tähden orkesteri, Calibra

Seuraava tanssipäivä su 24.2.2019