Edellinen tanssipäivä la 2.2.2019

Sunnuntai 3.2.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 €
Pepe Enroth
Haapaveden nuorisotalo (Haapavesi) 18:00--21:30, 10 €
Helmet
Hauhotalo 14:00--16:45, 10 €
Elina H Band
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 16:00--20:00, 12 €
Kulkuripojat
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Unikuva
Kalliohovi 15:00--19:00, 15 €
Mika Sihvolan orkesteri & Jarno Kokko
Kellon ns 16:00--20:00, 10 €
Duo Pentti Rainer
Kisakaari 17:00--21:30, 15 €
Sinitaivas
Kivistön työväentalo 17:00--21:30, 15 €
Amorio, Terhi Matikainen
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 17:00--21:30, 14 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Lomakeskus Revontuli 14:00--17:30, 10 €
Anna-Liisa Räsänen
Ruskotalo (Rusko) 17:00--21:00, 15 €
Amore & Leif Lindeman
Savelan ns 18:00--22:00, 10 €
JP-viihde & pullakahvitarjoilu, Timo Jääskelä, pullakahvitarjoilu
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 12 €
Namu & Jonna Ortju
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
17:00--21:30 FBI-beat
16:00--17:00 tanssikurssi: boogie woogie, Sisältyy lipun hintaan
Väinölä (Voltti, Kauhava) 17:00--20:30, 12 €
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Tanssiurheilukeskus Cava
11:00--15:30 tanssikurssi: salsa, bachata, Matias Löyttyniemi, Taitokolmio ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
16:15--17:45 tanssikurssi: tango jatko, 10€ /kerta /jäsen tai 70€ /kausi /jäsen, Susa Matson, Tanssin Ilo ry
14:30--16:00 tanssikurssi: tango alkeisjatko, 10€ /kerta /jäsen tai 70€ /kausi /jäsen, Susa Matson, Tanssin Ilo ry
Länsi-Suomen opisto (Huittinen)
11:00--16:00 tanssikurssi: fusku, rumba bolero, cha cha keskitaso/jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: jive selkeä perusopetus / jatko 1, 1h/12€, 2h/20€, 3h/24€. ETUASIAKASHINTA 1h/10€, 2h/18€, 3h/20€, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Nummenkylän koulu (Lohja)
13:00--16:15 tanssikurssi: wanha tango alkeet, 25, Eija Kormi, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: bugg perusteet 1, 3/6/9e, kurssipassi, Sami ja Tanja, Kestävät
Pyrkivä
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--18:30 tanssikurssi: lattarivaparit, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
17:00--18:00 tanssikurssi: bachata perusteista alkaen, Arja Lukka, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: humpat tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Ruotsalan Kylätalo (Kauhava)
16:00--17:30 tanssikurssi: tanssin perusteet perusteet 4, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
19:00--20:50 tanssikurssi: bugg keskiryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
17:00--18:50 tanssikurssi: foksi, valssi perusryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:00--19:00 tanssikurssi: hidas lavafoksi, bugg perus/keski/jatkotaso, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
17:30--19:45 tanssikurssi: pistopyörintä keskitaso, keskitaso/haastava, haastava, Jussi Kaksonen, Suomen Media & Action Oy
15:00--17:15 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, perusteet/keskitaso, Jussi Kaksonen, Suomen Media & Action Oy
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
10:00--16:00 tanssikurssi: bugg kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: hidas lavafoksi alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 4.2.2019