Edellinen tanssipäivä pe 1.2.2019

Lauantai 2.2.2019

Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Souvarit, Himmiät tähäret
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Lumo & Reeta Saranpää, Hurma
Hotelli Ellivuori
Onnentähti, konsertti, konsertti
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Merja Juutinen
Honkamäki 19:00--22:30, 10 €
Captain, Teuvo Vuoti
Härmän Kylpylä
CAPTAIN JACK, Amorix
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 10 €
Granath trio
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:00, 12 €
Juhani Virta
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 €
KinoJake, In The Mood & Suvi Karjula
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 €
Wähäkosket
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 15 €
FBI-beat
Ravintola Kivitippu 15 €
Helminauha
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 €
Kunnon Houseband
Kuntotalo 20:00--00:30
Royal Sound & Teijo Lindström
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 €
Ilpo Kaleva
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
J. Eskelinen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 €
Sami Rosholm & Casanova
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Norolan Pojat
Pesäkallio 20:00--01:00
Amore & Leif Lindeman
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Duo Sami Soininen
Kylpylähotelli Rauhalahti
Unelmavävyt
Lomakeskus Revontuli 18 €
Martti Servo & Napander
Ruskotalo (Rusko)
Juha Simola, konsertti, konsertti
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 18 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Varjokuva
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--24:00, 12 €
Selena
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Jani Forsman, Myrskytuuli
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Fernanda, Rodeo & Maria Tyyster
Tanssikeskus Tessu 19:00--23:45, 16 €
Diesel & Markku Aro
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Hymyhuulet
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 13 €
Olli Lumineva
Tulenliekki 10 €
Nina Åkerman, Onnentähti
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 15 €
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Vastakaiku & Tommi Soidinmäki
Valtatie 2 20:00--02:00
Sinitaivas, Taikakuu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Veijo Haavisto & Vesa Formunen
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Seireenit
Hotelli Anttolanhovi
11:00--17:15 tanssikurssi: bugg kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Käpylän ammattikoulu, Kullervonkatu 11 (Helsinki)
15:15--17:00 tanssikurssi: buggin teemalauantai alkeisjatko/jatko, 15/10 euroa yksi osuus, 25/15 molemmat, Suke HUovinen, Helsingin tanssikurssit
13:00--14:45 tanssikurssi: buggin teemalauantai alkeisjatko/jatko, 15/10 euroa yksi osuus, 25/15 molemmat, Suke Huovinen, Helsingin tanssikurssit
Nick's Dancing, Vesijärvenkatu 30 (Lahti)
13:30--17:00 tanssikurssi: west coast swing alkeista edeten, 30 €, Hanna Tuominen, Saara Tuikkala
13:30--17:00 tanssikurssi: west coast swing alkeet, 30 €, Hanna Tuominen, Saara Tuikkala
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: fusku alkeisjatko, Auvo Viita-Aho, Lohjan lavatanssijat
Ooperi (Kortela, Rauma)
11:00--16:00 tanssikurssi: salsa päivä, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Roution koulu (Lohja)
13:00--16:15 tanssikurssi: tangobolero alkeet, 30, Eija Kormi, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry

Seuraava tanssipäivä su 3.2.2019