Edellinen tanssipäivä la 26.1.2019

Sunnuntai 27.1.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 €
Unelmavävyt
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää)
16:00--20:00 Seireenit
11:00--15:00 tanssikurssi: foksia fiilistellen alkeisjatko, 20€jäsen/35€ei jäsen, Bettina Karppinen, Hyvinkään Hymyhuulet ry
Idänpään torppa 14:00--17:00, 10 €
Tuulikki Bergström & Heimo Mäntynen
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Eripojat
Kalliohovi 15 €
Onnentähti, Nina Åkerman
Kisakaari 17:00--21:30, 17 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Kivistön työväentalo 17:00--22:00, 15 €
Veijarit, Benjamin Enroth
Nivalan ns (Nivala) 19:00--23:00, 10 €
Serena, Tuula Ekdahl
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 17:00--21:30, 14 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Pesäkallio
Lasvel-tanssit, Pohjantuuli Tanssiyhtye & Pekka Vaattovaara
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 15 €
Channel Four
Lomakeskus Revontuli 14:00--17:30, 10 €
Urho Hämäläinen
Ruskotalo (Rusko) 17:00--21:00, 15 €
Sunset & Arto Nuotio
Soinin yhteistalo (Soini) 12 €
Kalevi Suntila & Jussi Roponen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 €
Isännät & Essi Leppäkoski
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 €
In The Mood & Suvi Karjula
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
11:00--17:30 tanssikurssi: bugg, rumba-bolero alkeet ja keskitaso, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: tango alkeisjatko / jatko 1 ja 2, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: rumba-bolero perusteet 3, 3/6/9e, kurssipassi, Tuula ja Tuomo, Kestävät
Pyrkivä
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--18:30 tanssikurssi: lattarivaparit, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
17:00--18:00 tanssikurssi: bachata perusteista alkaen, Arja Lukka, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: cha cha tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Ruotsalan Kylätalo (Kauhava)
16:00--17:30 tanssikurssi: tanssin perusteet perusteet 3, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
19:00--20:50 tanssikurssi: fusku keskiryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
17:00--18:50 tanssikurssi: foksi, valssi perusryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:00--19:00 tanssikurssi: rumba-bolero, fusku kuviopankki perus/keski/jatkotaso, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
17:30--19:45 tanssikurssi: cha cha keskitaso, keskitaso/haastava, haastava, Hanna Ojanaho, Suomen Media & Action Oy
15:00--17:15 tanssikurssi: rumba bolero perusteet, perusteet/keskitaso, Hanna Ojanaho, Suomen Media & Action Oy
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: hidas valssi alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 28.1.2019