Edellinen tanssipäivä pe 25.1.2019

Lauantai 26.1.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 €
Hannu Hautaniemi
Alavieskan Viri (Alavieska) 20:00--01:00, 15 €
Amore & Leif Lindeman
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Taikakuu, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Veijarit, Maria Tyyster, Benjamin Enroth
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Napakymppi
Härmän Kylpylä
Anneli Mattila, Recados
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 14 €
Mika Peltoniemi & Turhat Jätkät
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 0 €
Sami Rosholm & Casanova
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 €
J. Eskelinen & Onnenkulkurit, Reeta Saranpää & Lumo
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Kalle Jussila
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 15 €
Omega & Eija Kantola, Marita Taavitsainen
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:00--24:00, 13 €
Merja Juutinen
Kuntotalo 20:00--00:30
Sinitaivas
Käenkoskikeskus 15 €
Henkka ja Kulkurit
Viihderavintola Las Palmas
Kauko Röyhkä
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 20:30--01:00, 10 €
Unelmavävyt
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Isännät, Essi Leppäkoski
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Eki Jantunen, Mutkattomat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Markku Uhlbäck
Pesäkallio
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Rauhalahti
Captain Jack, Dj Sash, Movetron
Lomakeskus Revontuli 21:00--01:30, 17 €
Jorma Kääriäinen & Yhden tähden orkesteri
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 15 €
Caravan, Pepe Enroth
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Onnentähti, Helmi-orkesteri, Nina Åkerman
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Trio H-hetki
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30
Juha Remes
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Onnenkerjäläiset
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Juhamatti & Rosalie, Sävel & Jyrki Nurminen
Tanssikeskus Tessu
19:00--23:45 Köpi Koski ja Projekti, Sunset & Arto Nuotio
18:00--18:45 tanssikurssi: kävelyhumppa perusteet, 0, Timppa
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli 20:30--01:00, 16 €
Carisma
Valoharju 19:00--22:30, 12 €
Duo Sami Soininen
Valtatie 2 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Pekka Rinne
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Atlantic & Ari Aalto
Väinölä (Voltti, Kauhava) 19:00--22:45, 15 €
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 €
Marco Lundberg
Hotelli Anttolanhovi
10:00--17:00 tanssikurssi: jive, fusku, discofox, hidasvalssi, slowfox, tango tanssitekniikan jatkokoulutus eri tanssilajeissa 26-27.1 kts. www. tanssikansa.fi, Kts. nettisivuiltamme, Anssi Kirkonpelto, Juhani Tahvanainen ja Timo Arstila, Tanssikoulu Wanha Maestro
Kauppakeskus RoadHouse (Kauhava)
14:00--17:00 tanssikurssi: lavatango keskitaso/haastava, Sari ja Jari Aaltonen, Vaihtoaskel ry
12:00--13:00 tanssikurssi: rumbabolero keskitaso, Sari ja Jari Aaltonen, Vaihtoaskel ry
11:00--12:00 tanssikurssi: rumba-bolero perusteet/keskitaso, Sari ja Jari Aaltonen, Vaihtoaskel ry
10:00--11:00 tanssikurssi: rumba-bolero perusteista ryhmän mukaan, Sari ja Jari Aaltonen, Vaihtoaskel ry
Pyrkivä
11:00--15:30 tanssikurssi: salsa päivä keskitaso, Jarno Jokela, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä su 27.1.2019