Edellinen tanssipäivä la 12.1.2019

Sunnuntai 13.1.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 €
Tähtiveijarit & Esko Koivuluoma
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 16:00--20:00, 12 €
Kalle Jussila
Idänpään torppa 14:00--17:00, 10 €
Tuulikki Bergström, Heimo Mäntynen
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Iisalmen harmonikat, Tiina Karhu
Kalliohovi 15:00--19:00, 15 €
Komiat
Kisakaari 17:00--21:30, 15 €
Amore & Leif Lindeman
Kivistön työväentalo 17:00--22:00, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Nivalan ns (Nivala) 19:00--23:00, 10 €
Pepe Enrothin trio
Pesäkallio
Lasvel-tanssit, Wiihdeorkesteri Wiva
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 15 €
Seireenit
Pyrkivä
Kuutamotaivas
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--18:30 tanssikurssi: lattarivaparit, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
17:00--18:00 tanssikurssi: bachata perusteista alkaen, Arja Lukka, Sekahaku
Ruskotalo (Rusko)
Diesel & Markku Aro
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 €
Sunset
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
17:00--21:30 Pekkaniskan Pojat
16:00--17:00 tanssikurssi: wanha tango, Sisältyy lipun hintaan
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
16:15--17:45 tanssikurssi: bugg jatko, 10€ /kerta /jäsen tai 70€ /kausi /jäsen, Kimmo Lasanen, Tanssin Ilo ry
14:30--16:00 tanssikurssi: bugg alkeisjatko, 10€ /kerta /jäsen tai 70€ /kausi /jäsen, Kimmo Lasanen, Tanssin Ilo ry
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: fusku alkeisjatko / jatko 1 ja 2, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Pohjolankatu 29 (Joensuu)
13:00--15:00 tanssikurssi: rytmileikittelyä foksiin kaikki tasot, 15 e, Päivi Hämäläinen, Time Steps
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: rumba -bolero perusteet 1, ilmainen, Tuula ja Tuomo, Kestävät
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: fusku tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Ruotsalan kylätalo (Kauhava)
16:00--17:30 tanssikurssi: tanssin perusteet perusteet 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
19:00--20:50 tanssikurssi: foksin variaatiot keskiryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
17:00--18:50 tanssikurssi: kävelyhumppa, tango perusryhmä, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
17:00--19:00 tanssikurssi: hidas valssi, cha cha keski/jatkotaso, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
17:30--19:45 tanssikurssi: tango keskitaso, keskitaso/haastava, haastava, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
15:00--17:15 tanssikurssi: fusku perusteet, perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
Viialan Työväentalo (Akaa)
9:00--17:00 tanssikurssi: keskinopea, nopea bugg ohjaajat, opettajat yms, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: foksi alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 14.1.2019